како да се пријавуваат данок со коцкање добивки

zia парк црното злато казино hobbs ново мексико

Посрамен поранешниот НБА судијата Тим Donaghy, кој призна дека обложување на професионалната кошарка игри тој officiated, е обвинет за кривично дело тешка напад во Флорида, откако наводно се заканува човек со чекан.Инцидентот се случил во понеделникот вечерта по Donaghy отиде во дом, каде што тој верува дека неговата 19-годишна ќерка е користење на нелегални дроги.Тој влезе во гласна расправија со неговата ќерка надвор, и кога сопственикот на куќата да излезе, ex-уп дадоа чекан како да се пријавуваат данок со коцкање добивки.

Donaghy, кој во 2008 година поминаа речиси 15 месеци во федерален затвор откако чини оправдувањето за виновен за обложување на игри претседаваше над, беше уапсен и обвинет во Manatee Каунти со тешка напад, на третиот степен кривично дело.Тој е еден од личности чии активности се пример за тоа зошто МАК Комесарот Роџер Goodell останува разлика од превртување на сојузниот спортски обложувања забрана сега се разгледани од страна на Врховниот Суд.Претходно овој месец, на SCOTUS слушнале Њу Џерси е жалба дека тоа треба да го поседуваат правото да им овозможи на своите државата коњ racetracks и Атлантик Сити казина да работат sportsbooks.Пониските судови имаат пресуди дека Градината Државата е забранил дозволи таква дејност поради Професионални и Аматерски Спортски законот за Заштита на 1992 година (PASPA).Државните адвокати тврдат PASPA се крши НИ Уставот и анти-commandeering закони.Во текот на декември 4 слух, неколку Врховниот Суд судии се чинеше да се договорат.Застапниците на одржување на статус кво, кога станува збор за спортско обложување, како и чување на угледот на сојузниот забрана во сите, но четири држави, да речеме на национално ниво коцкање на атлетиката може да ја загрози интегритетот на игри.Тоа е сигурно МАК Комесарот Роџер Goodell е главниот аргумент како да се пријавуваат данок на коцкање добивки. "Интегритетот на нашата игра е број еден.Тука нема компромис за тоа", рече тој, оваа година како да се пополни празниот слот во фантастичен фудбал. Goodell opines дека широка спортски коцкање ќе ги зголеми шансите на играчите, менаџерите, службените лица и другите да станат подложни на корупција.Тим Donaghy е карирани минатото, кои се вклучени изработка на крајот минута повици на навалување на исходот на натпреварот во корист на одредена точка се шири, се покажа како спорт не е имун дури и под сегашните услови.Поддржувачите на укинување на законот PASPA веруваат повеќе регулирани спортски обложувања пејзаж подобро би се заштитат од непријателските поединци како Donaghy.Бројни реално време на податоци компании неодамна се појавија што обезбеди следење на услуги за обложување пазари zia парк црното злато казино hobbs ново мексико. Sportradar, на фирма со инвеститори, што вклучува милијардери Марк Кубанската и Мајкл Џордан, има се занимава во место со МАК, НБА, NHL, и НАСКАР zia казино во hobbs. Sportradar тековните договори доминантно се справи со реално време резултати, статистика, и плеј-од-плеј податоци, но треба да PASPA биде поништена и спортски коцкање прошири, лиги може да додадете на компанијата следење на услуги ново мексико. "Ние ги следи шансите движења и модели во светот да се идентификуваат сомнителни активности," Sportradar вели на својата Измама Detection Систем.Ако на НБА имаше една таква програма за место во 2000-тите, кога Donaghy беше менување на обложување спортски резултати на игри за себе и надвор bookies, шемите на крајот минута повици се направени од страна на судијата може да се открие порано.Во врска со неговиот најновите податоци, Donaghy е адвокат одржува поранешниот НБА службен не напад, ниту загрозува никого.Но, според полицијата, со писмена изјава, кога сопствениците праша што се случува, Donaghy предупреди човекот дека ако тој дојде било поблиску, тој се случува да се удри со чекан.Тој бил однесен во притвор, а подоцна објавен на $5,000 кауција.Тој се должи на суд на 19 јануари. zia казино hobbs ново мексико.