пустош џек слот машина шансите

хард рок холивуд нови покер соба

Оклахома сенаторот Том Coburn веројатно нема да биде добива никакви Божиќ картички од МАК комесарот Роџер Goodell оваа година.По ѓаволите, тој веројатно нема да добие во наредните пет години, ако тој успее во соголување на МАК на својата ослободена од даноци статус.Тешко како што е да се верува дека МАК, на милијарди долари бизнис дека тоа е, ужива ослободена од даноци статус, тоа не се.Тоа беше дел од договорот, кој беше погоден начин назад во 60-тите од страна на тогашниот комесар Пит Rozelle, кои некако успешно остварениот доход и антимонополските исклучоци за спојување на МАК и AFL.Како по Дел 501(c)(6) на Внатрешни Приходи Код, исклучоци се предвидени за "бизнис лига, стопански комори, недвижности одбори, одбори на трговски и професионален фудбалски лиги, кои не се организирани за профит и не се дел од нето приходи од кои inures во корист на кое било приватно акционер или физичко лице." Така, во последните колку децении, МАК, и покрај донесувањето милијарди годишно, е ослободена од даноци организација и нели платени било федералниот данок.Топла гајле.Тоа е каде Coburn влегува во слика.Според Њуарк Ѕвезда-Книга, Coburn е направена измена или дополнение што би се одземе на МАК, NHL и PGA на нивното даночно ослободени статус.За проклето време, сенаторот пустош џек слот машина шансите. "Врз основа на јавно достапни информации во врска со МАК и NHL сам, [укинување] статус на непрофитна организација може да генерира најмалку $91 милион денари на федералните приходи секоја година," Coburn рече.Тоа не е chump промени; $91 милиони евра во федералните приходи може да оди некој начин на финансирање без оглед на видот на проектот на владата одлучува да се направи.Технички, на МАК паѓа под параметри на даночно ослободени организација.Но, дури и ако го прави тоа, тоа не значи дека тоа треба да биде, особено со износот на пари на шампионите и неговиот тим сопственици се прави на годишно ниво.Да се биде фер за сопствениците, тие работат како за-профит на компаниите и ги плаќаат своите даноци.Но лига која тие припаѓаат да не.Изгледот на овој начин: ако, да речеме, да заработите $100,000 годишно на вашата работа.Најмалку една третина од тоа оди на Чичко Сем, нели?МАК извршни директори, од друга страна, се плаќа во милиони, вклучувајќи го $само 11,6 милиони Роџер Goodell заработила во 2012 година хард рок холивуд флорида покер соба.

Погоди како многу на тоа, тој го испраќа до федералната влада?Не треба да се смета да се дојде до одговор на ова.Том Coburn сака да го промени тоа и тој е направена измена нарекува Имотот Намалување Overexceptions за Спорт Акт (PRO Sports Акт).Во основа, тој сака да се намали на МАК е даночни исклучок, бидејќи парите што владата стои да се добие од него е доста значајна, особено кога ќе може да се испрати пари за да се ублажи маките на помалку среќни граѓани во земјата.Размислете пример фрлени од страна на Њуарк Ѕвезда Книга: МАК екипи плати лига $6 милиони евра на годишно членство за вкупен износ од $192 милиони евра.Но тимови отпис оние плаќања како "добротворни донации", која лигата потоа tucks далеку во стадионот фонд кој обезбедува на сопствениците на интерес-бесплатни кредити за толку долго што тие може да излезе со јавно финансирање за нивниот нов или реновиран стадиони.Тука е местото каде што добива малку dicey: даночните обврзници се остави да плаќаат за финансирање за нови стадиони, додека, исто така, губење на сојузниот даночните приходи.И кога на нови стадиони се гради, тоа е сопственици' џебови кои се добие исполнет до гребенот.Без разлика дали или не Coburn станува успешен во соголување на МАК на својата ослободена од даноци статус останува непозната.Остатокот се претпоставува, на шампионите нема да ја искористам оваа седнат и тоа нема да flex својата пословичен Главниот Ридот мускули за да се осигура дека Coburn е амандманот добива фрлени од побрзо отколку на уп може да се фрли неговите жолто знаме во областа.Барем некој е подготвен да оди пети до пети со силни МАК.И за тоа, Сенаторот Coburn има нашата почит. "На МАК марки и дизајни се исклучиво сопственост на МАК, нејзините филијали и подружници хард рок холивуд мајами казино. Calvinayre не е во било каков начин поврзан со МАК.Употреба на оваа веб-сајт е за вести и коментар цели.Не трговска марка или авторски права се наменети." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre хард рок холивуд нови покер соба.