Ingilizce poker face ne demek

преземете texas holdem poker за слободни iphone

Откако неодамна е заменета како Претседател за Универзална Entertainment Corporation и неговото казино-оперативен Тигар Одморалиште, Рекреација и Забава Регистрирано подружница, Јапонски бизнисмен Kazuo Okada, наводно, поднесе тужба против неговиот син, ќерка и сопруга во обид да ја поврати контролата на клучен дел од неговата истегне бизнис империја.Според извештај од Ројтерс услуга, 74-годишниот Okada е тужи син Tomohiro и ќерка Hiromi заедно со сопругата Takako во обид да се заштити неговата 46.4% од акциите во Okada Holdings Limited, која е Хонг Конг-врз основа на родител на Универзална Entertainment Corporation ingilizce poker face ne demek.

"Ако јас тужи нема да има можност да се зборува," septuagenarian Okada кажано Ројтерс пред открива дека неговиот син и ќерка контрола на комбинирана 53% од акциите во Универзална Entertainment Corporation infusion nuit paisible casino bio. "Реалноста е јас сум во губење на позиција во однос на гласање." Okada наводно објасни дека тој не го видел својот син во две години и не знаат неговата ќерка сегашната местоположба, додека во која се наведува дека тој не може да се прости на својата 43-годишна сопруга за минатата недела согласат да бидат повторно именувани за да одборот на Токио-врз основа на Универзална Entertainment Corporation, каде што таа е да се погледне по фирма е музеј на уметноста и послужи како странство бизнис советник.Универзална Entertainment Corporation е производител на pachinko, слот машина и аркадни игри додека Тигар Одморалиште, Рекреација и Забава Ставена е одговорен за огромен Okada Манила интегрирани casino resort во Филипини.На милијардер претприемач, наводно, изјавил дека се надева дека неговата тужба е поднесена со Хонг Конг Високиот Суд би го прашува судијата за цел неговите членови на семејството да се преговара за решение што ќе му се врати на неговата поранешна позиција во Okada Стопанства Ограничен infytq previous slot questions 2021. Okada, наводно, изјавил дека Tomohiro имаше сврте против него поради наводите дека синот не се платени дивиденди сразмерни со неговото 43.5% од акциите во Okada Стопанства Ограничен.Тој дополнително изјавил дека тој беше сигурен на усогласување со Hiromi толку долго колку што тој може да се добие нејзиниот брат да работат кон решение.Вива-листата Универзална Entertainment Corporation, наводно, го зеде решение да го замени Okada по отворањето на истрага за наводите дека тој бил вклучени во трансферот на само над $17.93 милиони од Тигар Одморалиште, Рекреација и Забава Вклучени на "трети лица", без прво да минува низ "соодветна внатрешна процес на донесување одлуки." Тоа беше последователно наведоа дека бизнисмен може да се поврзани со два дополнителни случаи на "нелегални активности" кои се вклучени во движењето на околу $2.22 милиони со сите овие тврдења сега се под истрага од страна на тричлена "специјалниот истражен комитет кој се состои од надворешни експерти." Okada, наводно, се опишани овие наводи како "глупости" пред да се тврди дека една од трансакции во прашање беше заем не се должи до месец ноември, кој беше се користи за да се прошири junket работење во Okada Манила објект преземете texas holdem poker за слободни iphone. "Тој договор се уште е активен [и] нема проблем," Okada кажано Ројтерс.Тој изјави дека тој гледа на целата материја како обид од страна Јуни Fujimoto, Претседателот на Универзална Entertainment Corporation, да ја преземе целокупната контрола со 59-годишниот неодамна авторство приватно писмо до акционерите во кое тој напишал дека Okada беше "неспособни да биде во управување на јавното претпријатие." "Јас направив Fujimoto претседател [и] сега тој сака да го преземе," Okada и рекол на вести услуга. преземете texas holdem poker за android.