Antiguo казино viejo сан хуан

коментар gagner ау jeux de la рулет

Леонард Зелено & Партнери ЛП и TPG Capital објави во вторникот дека тие ќе станат партнери во дланките, како сопственик Џорџ Maloof заврши договор со кој ќе се "значително ќе се намали" имотот е долг. Maloof, кој го отвори Дланки во 2001 година, одби да коментира за тоа дали се справи значи откупот фирми би се претпостави контролирање на акциите во Лас Вегас славна личност hangout.
"Имаме сопственички удел во Дланки," Maloof рече во телефонскиот разговор доцна во вторникот antiguo казино viejo сан хуан. "Ние имаат имот кој има направено многу добро во брутална пазарот.Сигурен сум дека ние сме заробени некои удел на пазарот од други луѓе." Имотот беше поддржана од страна на $400 милиони обновлив кредитен договор, кој беше резултат во октомври и не беше рефинансира коментар gagner ау jeux de рулет. Maloof рече на договор за кредит беше продолжен пред Леонард Зелена и TPG "конвертира дека во капиталот." Maloof тој рече дека е "многу возбуден" во врска со договорот, кој ќе им овозможи на компанијата да се направат подобрувања на хотел-казино, за помалку од еден километар западно од Лента.Тој рече таа, исто така им овозможува на можните придобивки.Претставници на Леонард Зелена и TPG не може да се постигне за коментари.Во заедничка изјава, фирми рече, "Ние сме возбудени да се здружат со Maloof семејство на овој свет-класа средства и иконите бренд." Maloof рече дека тоа е сега до Станица Казина ДОО да се одлучи дали да ја задржи својата мала сопственичка во хотел коментар gagner ау jeu de рулет. "Ние сме задоволни што Џорџ постигнаа договор со TPG", рече Lori Нелсон, spokeswoman за Станица. "Нашите дискусии се во тек." Дланки има 95,000 квадратни метри на казино простор и се продаваат како и славен hangout и место за локалните слот машина играчи.На имотот има околу 1.300 хотелски соби, вклучувајќи неколку high-end апартмани во Фантазијата Кула.Апартмани тематските по Playboy Club приватен отворено базени, додека други имаат куглана и кошаркарското игралиште.Дланките, исто така, има 600-единица владение кула.Леонард Зелена, кој управува за $9 милијарди долари во сопственички капитал, безуспешно бара контрола од М Одморалиште во Хендерсон, испушта надвор во октомври да Penn National Игри Inc коментар gagner ау jeux de la рулет. TPG поседува Цезар Забава Корп по преземањето на компанија во приватна за $30.7 милијарди евра во јануари 2008 година, со Аполон Глобален Менаџмент ДОО.Договорот е предмет на одобрување од страна на Невада игри регулатори..