слободен врти без депозит казино канада 2021

многу временски слотови се потроши во

Во петок, две лидерите на Северна Arapaho племе и двајца поранешни управување со вработените на племето е казино е поднесена тужба во Вајоминг окружниот суд тврдејќи дека дејствијата на племето е нов закон фирма беа tantamount да пуч d ' etat.Според Casper-Ѕвезда Трибјун, тужбата беше поднесена од страна на Ентони Addison, Самуил Салон, Rosella Морин, и Верата Wallowing Бул слободен врти без депозит казино канада 2021. Addison и Салон служат на племето бизнис совет.Морин служеше како поранешен персонал менаџер на Ветрот Реката Хотел и Казино, додека Wallowing Бул беше својот главен финансиски директор.Тие тврдат дека Атланта-базирани Kilpatrick Townsend & Stockton лично избрани казино е нов извршен ДИРЕКТОР и неговиот заменик.Новите лидери заврши отпуштање Морин и Wallowing Бул, и од нив се племенски граѓаните.Костум, исто така, тврди Ли Spoonhunter, претседател на Северна Arapaho, што се користи лукави мерки за да се исклучи Addison и Салон во советот бизнис.На пример, по предлог за продолжување на договорот на претходната казино извршен ДИРЕКТОР заврши во deadlocked глас, Spoonhunter наводно adjourned средбата.По Addison и Салон лево, тој продолжи седницата и се наметнува преку резолуција да не се прошири Џим Конрад договорот.Други обвинувања во тужба вклучуваат наводите на Kilpatrick Townsend & Stockton staffer претендира да биде сојузна официјалниот да се земе условно.Морин тврди дека таа беше отпуштен по таа пренасочени на сексуално вознемирување жалба против Spoonhunter.Правец на Реката се наоѓа на источниот раб на племето е резервација близина Riverton, два часа поради западно од Casper.Ова не е само тужба вклучуваат племе и адвокатската фирма.Порано во недела, племето поднесе тужба против својот поранешен фирма, Болдвин, Crocker & Rudd, за overbilling, одбивка фондови, и не успева да се врати племенски документи.Двете закон фирми негираат наводите во соодветните одговара против нив.Според Вајоминг Јавните Медиуми, Салон, се вели во соопштението дека тој и Addison беа "намерно исклучени" од гласањето на резолуцијата да поднесе тужба против Болдвин, Crocker & Rudd многу од симболите на традиционалната слот машина.
"Тие само притисни ни настрана како кучиња," додаде тој.Племето е опкружен со контроверзноста во последниве месеци, надвор дури и правни драма.Во јуни, беше утврдено дека племето беше очигледно зад напорите да се спречат создавањето на игри комисија во државата.Сепак, племенски претставници рече дека работата е направено од страна на еден одметник лобист без нивно знаење.Тие потоа пукаше на лобист.Марк Howell, на лобист во прашање, има рече Spoonhunter одобри мерките тој го зеде во име на племето.Тој додаде тој би го поздравуваме истрага за разлика од Индискиот Национален Gaming Асоцијација, на федерално тело што функционира во рамките на американското министерство за Труд.Оваа недела изгледа да биде важна недела за племето.Во понеделник, на деловниот совет ќе одржи јавна седница каде една од точките на дневниот ред е да се запознаат казино е новото раководство и да се обезбеди ажурирање на прашања.Сепак, работите може да дојдат до раководителот сабота, кога племето има генерален состанокот на советот.Точки на дневниот ред вклучуваат можни се потсетиме на глас против Spoonhunter како претседател, и на глас да го раскине договорот со Kirkpatrick Townsend & Stockton.Веднаш после тоа, советот ќе се разговара дали да се бар Болдвин, Crocker & Rudd, поранешен казино извршен ДИРЕКТОР Конрад, и поранешен лобист Howell од некогаш повторно да работи со племето.Гласовите ќе се одржи ако на кворумот на 150 членови е присутна за почеток на состанокот во 10:30 am МТ. manucure geant казино villenave d'ornon.