е гранд казино mille lacs уште се отворени

rv парк северна потрага на казино

Saipan казино оператор на Империал Пацифик Меѓународни Стопанства (IPI) ја отвори својата постојана казино гејминг подот во четвртокот, додека неплатени градежните работници одржаа протести надвор е гранд казино mille lacs уште се отворени.
IPI официјално пренесува своите игри операции од Најдобрите Сонце Телевизија "привремени установа за обука" во high-end Т Galleria трговски центар на новиот $550m Кралскиот Пацифик Resort Hotel Saipan во четвртокот во 5 попладне.Најдобар Сонце место, која започна во 2015 година и брзо да се направи глобална наслови со својата често се екстремно високи VIP коцкање промет статистика, сега е затворена за добро.Трансферот беше направено со многу малку фанфари со оглед на борби IPI има со кои се соочуваат во отворање на постојана место е гранд казино mille lacs отворен 24 часа. IPI службеници, изјави Saipan Трибјун дека формално свеченото отворање ќе се одржи на неодреден подоцна.Четврток не се види IPI е мнозински акционер Маргарет Cui Lijie и извршен ДИРЕКТОР Kwong Yiu Ling растенијата себе во Одморалиштето е лоби да ги пречекаат гостите на проектот е во фаза на развој.Рече гости вклучени локални политичари како Rep е гранд казино отворена сега. Џенет Maratita, кој воведе регулатива со која ќе се наметне 5% данок на IPI гејминг приходи (во висина од 0% IPI во моментов плаќа).Во моментов, само Одморалиште е пространа лоби и нејзините 140k квадратни метри игри подот, кој на крајот ќе функција над 70 игри маси и 190 електронски гејмерски машини – е отворен и подготвен за бизнис, па дури и некои од табелите се, наводно, се уште не е подготвен да се справи со коцкари.Одморалиштето е 330-соба хотел останува под изградба со краен рок за завршување на август 31, 2018, но IPI беше дадена дозвола да започне игри операции на недовршениот место крајот на минатиот месец.Четврток е лансирањето беше малку расипан со присуството на неколку десетици Кинески државјани кои биле вработени од страна на еден од IPI е изведувачи да се помогне во изградбата на Центар.Работниците велат дека се должи околу $6k секој на неплатени плати и одбива да ја напушти Saipan се додека не се соберат.Минатата недела, IPI најави дека беше зајакнување на неговата усогласеност со локалните и федералните закони во однос на неовластени лица.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre rv парк северна потрага на казино.