полетување и слетување слотови

gulfstream парк трки и казино hallandale плажа

"Врз основа на почетокот на повратни информации од корисниците, ние сме убедени дека нашата неодамна објави игри се добива моментум," Харт рече. "Со нетрпение очекуваме да се подобри покажува нашата топ-линија фокусирани иницијативи во втората половина на оваа година и понатаму." Macquarie Хартии од вредност игри аналитичар Чад Beynon рече дека најголем дел од слот машини и коцкање производи IGT се прикажува за време на ноември Глобална Игри Експо во Лас Вегас нема да ја погоди казино подови, додека третиот или четвртиот квартали од оваа година.Казино оператори, Beynon рече, се уште се држи назад на подредување нови казино опрема и покрај неодамнешните игри приходи подобрувања полетување и слетување слотови.
"Ние продолжуваме да се очекува млака замена наредби од операторите врз основа на нашиот канал проверки." IGT е квартални резултати беа помогна страна на одредени даночни бенефиции и придобивки за продажба на своите сопственички инвестиции во Кинески лотарија компанијата, кои, во комбинација, изнесува профит од 4 центи по акција.Компанијата соопшти заработувачка по акции пазари затворен во четврток.Акции на IGT, кои се тргува на њујоршката Берза, затворена во $18.32, надолу 8 центи, или 0.43 проценти земете во близина на холивуд казино. Слот машина гигант Меѓународни Игра Технологија искусни мало намалување на профитот во првиот квартал, но Рено-базирана компанија, изјави дека очекува и подобри резултати како година напредува gulfstream парк трки и казино 901 s сојузна hwy hallandale плажа fl 33009. 31 беше $73 милиони денари, или 25 центи по акција.Пред една година, компанијата објавија нето-приходи од $75 милиони денари, или за 26 центи за споделување.Аналитичарите polled од FactSet Истражување очекува IGT да заработи 20 центи удел во квартал.Приходите падна 9.7% на $465 милиони $од $ 515 милиони денари. "Ние веруваме (IGT) акции е прилично вредност на сегашното ниво и се одразува успешен пресврт," Eilers рече.Пред една недела, ЈП Морган игри аналитичар Џо Greff омаловажувани IGT акции на neutral од прекумерна тежина.Во средата тој им кажал на инвеститорите да не се очекува многу од IGT во првиот квартал gulfstream парк трки и казино hallandale плажа.