онлајн казино заработи пари без Депозит

како ќе прочитате слот машини

Од сегашното ниво, ERI ќе треба да скокаат за 150 проценти за да добиете до $100 онлајн казино заработи пари без Депозит. "И она што ние подразбираме под тоа е, пред-COVID-19, ние верува имаше значителни главата да ERI е наменет $500M CZR синергија проценка." Неговата $60 целна цена е далеку над консензус прогноза на $47.10.. Но тоа не е невозможна се движат, како Wieczynski вели, "Ние ќе забелешка ние сеуште веруваме ние се конзервативни околу некои од нашите основни маргина и спортски обложувања/iGaming претпоставки." Со донесување на Цезар во заедницата, Eldorado е значително проширување на својата интернет казина и спортски wagering стапалки.Заеднички се воздржат на Вол Стрит е дека се обложуваат на комбинирана ERI/Цезар е облог на поранешниот раководството на тимот, кој има документирана историја на успешни стекнување интеграција, вклучувајќи го 2018 договор за Tropicana Забава. "ERI останува наш врвен идеја низ целата наша покриеност универзумот, и ние се уште верувам дека ова ќе биде три-цифрениот акции во одреден момент во не премногу далечна иднина." Понеделникот се враќа за ERI акции доаѓа по име блед речиси 14 проценти минатата недела, како игри акции беа pummeled по препород во coronavirus случаи.
Новата проекција укажува на главата на повеќе од 50 проценти од каде името занаети на ова пишување.Нашите долгорочни нахакан тезата околу ERI приказна не е променет на сите", вели аналитичарот. Акции на Eldorado Летувалишта (NASDAQ:ERI) се повисоки за повеќе од 10 проценти во пладне тргување понеделник, потег поддржани во дел од аналитичар велејќи берзата има потенцијал да стане три-цифрениот име во иднина.Во некоја белешка со клиенти порано и денес, Stifel аналитичар Стивен Wieczynski повтори "купи" оценка на регионалниот игри компанијата, додека зголемување на неговата цена прогноза до $60 од $42 онлајн казино добивки оданочуваат во Германија.

"Многу сличен со топла craps/блек џек маса, ние се случува да се продолжи да се прошетаат на coattails на овој менаџерски тим, како што имаат дури и повеќе доверба во нив сега отколку ние не пред пет месеци", вели аналитичарот како да се рангира во важност покер. "Додека таму не може да биде линеарен пат да се triple-цифрениот земјиште, со оглед може да има и некои карпести трговски шеми во близина на рок до COVID-19 бучава/overhang dissipates, имаме дури и повеќе убедување во раководството CZR синергија можност, како и на слободен готовински тек (FCF) потенцијалот на комбинирана лице", вели аналитичарот.Велејќи ERI може да биде $100 акции не беше распространети поим во февруари, кога акциите flirted со $71. Wieczynski го прифаќа тој поглед, истакнувајќи тоа е можно дека Eldorado ќе ја надмине 500 милиони долари во заштедата тоа се очекува еднаш купување на Цезар е финализиран. Wieczynski признава дека Eldorado патот до $100 клубот веројатно нема да биде мазна.Но тој смета дека многу tailwinds доаѓаат од операторот преземање на ривал Цезар Забава (NASDAQ:CZR).На Федералната Комисија за Трговија (ФТЦ) потпишан на кои се занимаваат минатата недела. Тогаш coronavirus пандемија погоди, испраќање на игри акции гимнастика како ќе прочитате слот машини.