е покер смета за спорт

она што ќе се подигне во покер крстозбор поим

На "светска класа" Harrah ' s казино може да се на својот пат до Балтимор, Мериленд, според шефот на Цезар Забава.Претседател, извршен ДИРЕКТОР и претседател на Цезар, Гери Loveman кажано Мериленд е слотови комисија дека објектот ќе биде профитабилна со 3,750 слотови машини (кои се одобрени од страна на избирачите), ако неговата група е дадена оди напред.Во извештајот од страна на Балтимор Сонцето, Loveman рече за време на неговата посета во понеделникот: "Ние веруваме дека ќе донесе многу луѓе да Балтимор кој можеби не е поинаку се дојде.Ние мислиме дека можеме да донесе многу возбуда во Балтимор." Цезар, кој исто така работи казина на национално ниво во рамките на Harrah ' s name (име, е клучен член на група која е само квалификуван понудувач за да отворите работни parlour во градот е покер смета за спорт.

Loveman изјави дека група сака Генералното Собрание да ги прашуваат избирачите за државата, уставниот амандман за да се овозможи маса игри, како и.Ако маса игри се одобрени, Loveman рече Цезар ќе се одржи некои од своите регионални Светската Серија на Покер натпревари во Балтимор.Овие настани може функција од 1.000 покер играчи завојуваните за место во шампионатот што се одржа во Лас Вегас.Претседателот на комисијата, Доналд Фрај, рече панелот се очекува да се одлучи до крајот на Март без разлика дали да го одобри предлог, во која се наведува дека време е потребно да ги заврши истрагите на сите членови на голем наддавање група.Групата предложен од "светска класа" коцкање палата ќе се вика Harrah ' s Балтимор и пораст две приказни.На првиот кат ќе биде заокружено со улица-ниво ресторани и продавници на мало.Вториот би функција спортски бар и храна суд.На архитектонски цртежи покажуваат тули-и-стакло структура намера да ехо на многу историски црвена тула згради во градот.Но, она што ќе го направи тоа "светска класа"?И, уште една компанија службен рече група ќе се обиде да се разликуваат од државните други казина од страна на таргетирање на високо-end клиенти.На видови кои може да се игра во Балтимор еден ден и џет надвор и да игра во Лас Вегас или Јоханесбург следната е покер смета како спорт. Ooh, фенси.Ако тоа оди напред, осум приказна паркинг гаража ќе функција веднаш до зградата во куќата на некои од 4.000 возила, за да се обезбеди тоа секогаш ќе се сместат повеќе од доволно.Со ова исто така е проценет на нови казино, исто така може да додадете 1,225 работни места за да Балтимор економија, се планира да се отвори од средината и кон крајот на 2013 година и ако тоа добива шест движења од комисијата.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre е покер лице идиом.