Choctaw казино durant базен часа

казино блиску до брза град во јужна дакота

Јануари 10 2018 – На Peerplays Blockchain Стандарди Асоцијација (PBSA) има ангажирано iGaming креативна агенција Вегас Кралевите да се изгради веб-сајт за нов blockchain обложување размена стан, Bookie.На Bookie веб-сајт ќе оди во живо за време Q1 2018, во пресрет на промоцијата на Bookie обложување размена стан, што ќе следат подоцна во годината.На веб-сајт ќе им овозможи на корисниците да ја преземете Bookie стан и да се поврзете со други членови на Bookie заедница choctaw казино durant базен часа.
Bookie ќе биде првиот светски навистина децентрализирана обложување размена, нудејќи им на корисниците револуционерна нова платформа изградена по апсолутна транспарентност, влијаејќи на моќта на Peerplays blockchain.Како дел од договорот, се Вегас Кралевите, исто така, ќе се изгради Bookie филијалата веб-страница, која ќе ви овозможи целосно децентрализирано, на синџир маркетинг за Bookie.Вегас Кралевите беше избран за своето долгогодишно искуство во индустријата за секторот, откако поминал повеќе од 20 години работи со клиенти, вклучувајќи Betfair, Ladbrokes и BoyleSports choctaw казино durant базен фотографии. PBSA претседателот Џонатан Baha ' i рече: "за Да се донесе визија на provable правичноста на живот, што се потребни за да се вклучат еден свет-класа дигитална агенција која акции нашиот диск да се создаде навистина ја менува играта производи.Во Вегас Кралевите најдовме токму тоа choctaw казино durant сопственост мапа.

"Овој проект не е типичен, а тоа бара не само igaming експертиза но исто така и подготвеност да се прилагодат на технологии кои се на сечење на работ на секторот.Ние сме убедени дека конечниот Bookie веб-сајтот ќе им служи како важен чекор во нашата мисија да се редефинира самата природа на обложување размена." Вегас Кралевите извршен ДИРЕКТОР Ешли Adir додаде: "Ние имаат работено со голем број од најуспешните брендови во игри на среќа во текот на изминатите две децении, па ние може да се препознае вистински иновативни производи со потенцијал да се тресат до целиот сектор казино блиску до брза град во јужна дакота. "Со ова на ум, ние сме среќни да бидат вклучени со Bookie од почетокот.Тимот има амбициозни планови и што ќе биде со користење на сите наши искуства да се обезбеди Bookie прави сензација кога се донесе на пазарот подоцна оваа година." За повеќе информации, ве молиме контактирајте: Плоштадот во Воздухот Комуникации Дејвид Bartram +44 (0) 20 3586 1978 [email protected] За Peerplays Blockchain Стандарди Асоцијација (PBSA) Peerplays Blockchain Стандарди Асоцијација (PBSA) е непрофитна организација регистрирана според Канада Не-за-профит на Корпорациите ДЕЛО.На PBSA промовира provably фер игри стандарди за Peerplays blockchain на глобално ниво, преку поттикнување и поддршка на развојот на Peerplays blockchain и поврзани со инфраструктурата за доброто на Peerplays blockchain.Тоа исто така врши и поддршка на истражувања кои се однесуваат на Peerplays blockchain, поддржува свест и образование, се ангажира во работа со соодветниот индустриски тела, и обезбедува помош и финансирање со други активности кои ја поддржуваат Peerplays blockchain.За Вегас Кралевите Вегас Кралевите е повеќето искусни Веб Дизајн и Развој на Агенцијата за кои исклучиво услуги на iGaming Индустрија.Ние сме биле во работа од 1998 година и успешно се сервисирани повеќе од 100 онлајн игри брендови низ сите verticals вклучувајќи Казино, Спорт, Бинго и Покер.Преку нашите години искуство, ние се најде формула за да се дизајнира и развие кориснички искуства кои навистина се конвертира.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино блиску до ричмонд.