ни коцкање возраст од државата

станица суштината geant казино la chapelle sur erdre

Хонг Конг-базирани игри оператор Сребро Наследство има обезбедено одобрение од владата на Непал да се кандидира на Шангри-Ла казино во Шангри-Ла Hotel & Resort во Катманду.Според Непал е Одделот за Туризам, под Министерството за Култура, Туризам и Цивилна Авијација, Сребро Наследство планира да се кандидира на казино како заеднички потфат со локалните Nepalese компанија и да инвестира повеќе од NPR1 милијарди долари (10.12 милиони евра) во проектот.Во краток рок, Сребро Наследство е дадена зелено светло за да се подготви да ги почне своите операции на Шангри-Ла казино откако министерството работата рачно да се кандидира казина во согласност со новиот правилник се подготвуваат ни коцкање возраст од државата. "Штом прирачникот е подготвен, Сребро Наследство ќе бидат издадени на финалниот оперативни овластување," Одделот за Туризам Генерален Директор Tulasi Gautam кажано Азија News Network.Сребро Наследство е единствен оператор кој има примени да работат казино според новиот казино регулатива.Хотел Еверест е Еверест Казино и казино во Soaltee изразија своите намери за да продолжите операции по сите казина се затвори во април 2014 година, за неплатена членарина член на кралското семејство и недостатокот на работни дозволи.ПАЛАУ СЕНАТОТ ги ОТФРЛА КАЗИНО ПРЕДЛОГ Текот во Палау, оние кои биле pining за да видите казино во западен Пацифик островот ќе треба да се чека малку подолго, бидејќи мнозинството на Сенатот има гласаа да се отфрли нов предлог кој ќе се воспостави ексклузивна казино лиценца во островска земја.Казино на законот кој беше донесен на земјата Домот на Делегатите, со некои законодавци, тврдејќи дека казино може да помогне да се генерираат десетици милиони во приходите и намалување на Палау е навидум overreliance на меѓународните донатори, особено на сад.Но, без разлика колку силно Домот на Делегатите championed идејата, Сенатот продолжи да го стави својот нога долу.Ова последниве глас означува втор пат во три години, дека такво движење беше derailed бидејќи на опозицијата од другите маала.Назад во 2011 година, три четвртини од Palauans гласаа " не " на референдумот, која повикува на почетокот на сличен казино лиценца.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre ни пријателски покер сајтови freerolls.