Enzo казино 30 слободен врти

јужна точка казино обложување шансите

Во семејна приказна, метро полицијата неодамна спасени кучешки од жешка возило лево во паркинг гаражи на Лас Вегас Лента.Метро полицајци се направени бројни извештаи ова лето за ризиците на животните и потенцијалните трошоци за сопствениците.Но, на Август.

4, друг куче беше виден во еден паркиран автомобил на Лас Вегас Булевар, KVVU, локалната ТВ станица, пријавени.Тоа беше 108 степени надвор.Кучето беше panting и тешко да дише, според Лас Вегас Митрополитот Полициска станица (LVMPD).На LVMPD службеник доби куче излезе од автомобилот.Таа беше ставена во воздух условено Метро полициски автомобил.На Кларк Каунти Животинско Контрола службеник, исто така, се појави.Кучето е сопственик беше дадена цитат, KVVU рече enzo казино 30 слободен врти. "За среќа, стигнавме до неа во времето," Метро Capt зависта бонус pai gow покер. Дори Koren се вели во последниве твит.На LVMPD не се непознати за спасување на кучиња.Минатиот месец Метро службеници отстранети две pugs од автомобил паркиран во Walmart.Еден од pugs е потребно да се euthanized.Тоа биле повредени од топлина.Во крајот на јуни, а Лас Вегас жена, наводно, ја остави куче во топла SUV паркирани на Диви Дивиот Запад Казино.Две недели подоцна, таа замина на истите животни во иста SUV во предниот дел на добра волја продавница на друг топол ден.Кога полициски службеник пристигна во продавница, кучето беше panting силно, лае, се појави во катастрофа, и дека нема вода, KVVU рече јужна точка казино обложување линии. SUV беше исклучен.Тоа беше заклучена со windows навива.Службеното лице го искршил SUV е прозорец за да го спаси кучето.Кучето е името е Рио.Жената, Александра Еванс, 25, е обвинет за малициозни тортура на куче, според KLAS, друга локална ТВ станица.https://твитер.com/i/status/1424440087064944642 На лето инциденти обезбеди потсетник за сопствениците на домашни миленичиња за ризиците на животни од тоа да биде во возилото, кога температурите се високи.Исто така, кучињата со краток snouts, кои имаат долга коса, или кои се помлади се изложени на уште поголем ризик од тоа да биде во жешка кола, рече таа.Не постои оправдување за ова!!Заклучување на сопственикот во истиот автомобил на топол ден за еден час и да видиме како тие се допаѓа.ИДИОТИ!! јужна точка казино обложување шансите.