јужна точка казино блек џек правила

tournois де покер ile де франс

Pechanga Казино и Сан Мануел Казино, две Калифорнија е најголемиот племенски казина, се затворање до крајот на овој месец бидејќи на романот coronavirus појава, најновите знак на пандемија е казнувањето на гејминг индустријата преку НАС. Pechanga, која е управувана од страна на племенски бенд на истото име, се наоѓа во Temecula, Калифорнија, додека Сан Мануел е во Хајленд, Calif.И двата града во Реката Каунти, источно од Лос Анџелес.Сан Мануел е управувана од страна на Сан Мануел Бенд на Мисијата Индијанци.Десетина жителите на округот се во моментов добиваат третман за COVID-19 јужна точка казино блек џек правила. Во четвртокот, Gov tournois де покер pasino свети amand les eaux. Гевин Newsom (D-CA) издадени извршен цел ограничување на не-суштинските собири "да нема повеќе од 250 луѓе." Директивата не конкретно да наведат казина или популарни Златна Држава туристички дестинации, како што се Дизниленд во Anaheim.Всушност, тоа беше се верува најсреќниот место на земјата беше ослободени од планот се должи во дел на својот статус како Округот оринџ е најголемиот работодавец.Но, во петок, Дизни доброволно shuttered паркот на привремена основа tournois де покер лион vert.
Pechanga има 5,000 слот машини, 130 маса игри, и една од најголемите покер области во Јужна Калифорнија се шири низ 200,000 квадратни метри, што го прави еден од најголемите игри места во Западниот НАС додека го надминува големината на било пронајдено во Лас Вегас tournois де покер ile де франс. "Како Племенски Влада и главен работодавач на илјадници луѓе, што сме го направиле тешката одлука да привремено да ја затворите Pechanga Одморалиште Казино за здравјето и безбедноста на нашите Членови на Тимот, Племенски Членови и гости поради COVID-19 пандемија", рече Племенски Претседател Марк Macarro во соопштението.Сан Мануел има над 4,900 слотови, повеќе од 100 табела игри, и има некои од највисоките табела граници меѓу сите Калифорнија племенски игри својства.Двете племиња се pledging да ги плати работниците за време на привремена затворачи.Игри места од брег до брег имаат или доброволно се затворени или се привремено затворање, бидејќи на државата директиви што произлегуваат од COVID-19 појава.Како на саботата вечер, немаше ништо на веб-страницата на Moronga Casino Resort & Spa во Cabazon, Calif.да укажам дека местото ќе биде затворање.Но, некои забава дела не биле одложени.Други племенски казина во регионот, вклучувајќи Agua Caliente Одморалиште Casino Spa Ранчо Мираж, Фантазија Извори Одморалиште Казино, Harrah ' s Одморалиште Јужна Калифорнија, и Soboba Casino Resort, се уште не беше објавен coronavirus поврзани со затворачи, како на полноќ Март 15 best online casino bonus nj. Како на петок, Златна Држава имаше околу 250 предмети на респираторна болест и за шест смртни случаи кои произлегуваат од тоа.Зошто не е Morongo затворенаСе овие луѓе толку очајни за луѓе пари и безгрижно што се случува во овој свет? best online casino bonus nz.