спа казино одморалиште во палм спрингс

hp msl2024 cleaning tape slot

Шпанија е онлајн коцкање оператори би можеле да се соочуваат со значителни нови ограничувања на нивната способност да го рекламирате, по буџетски договор помеѓу тековната малцинство владата и ривал партија.Минатиот петок, шпанските медиуми објавија дека малцинството PSOE влада предводена од Премиерот Педро Санчез имаше погоди договор со Unidos Podemos партија за да се обезбеди поддршка за владата е 2019 буџет план и со тоа да се избегнат предвремени избори повик.Новиот буџетот делот на регулирање на онлајн коцкање и обложување рекламирање повици за овие реклами да се третира "слична на онаа на тутунски производи." Документот се тврди дека таквите мерки се неопходни, бидејќи спортски преноси се "преплавен со реклами кои нудат live обложување," кој е на "генерирање на сериозни зависности проблеми." Буџетот е коцкање текст, исто така, повици за зголемување на одговорни коцкање пораки, обезбедување на играчи со повеќе податоци да ве предупреди на нив да се потенцијален проблем коцкање однесување, додека распределба на "процентот" на онлајн оператори' лиценцирање такси "за поправка на негативните ефекти произведени од страна на играта активност" спа казино одморалиште во палм спрингс. На "коцкање = тутун' концепт е исполнета со протести од Mikel López Torre de, претседателот на шпански онлајн игри оператори асоцијација jDigital hp folio 9470m ram slots.

López Torre de кажано La Vanguardia дека ограничувањата на оператори' способноста да се рекламирате само ќе се зголеми големината на онлајн црниот пазар, бидејќи шпанскиот-лиценцирани оператори' способноста да се рекламирате на локално ниво е "само диференцијална оружје", операторите мора да се натпреварува со меѓународно лиценцирани сајтови.Шпанската Асоцијација на Рекламни е, исто така, се огласува алармот во текот на предлогот, јасно не се желни да му се предаде на профитабилен приходи поток тие произлегуваат од Шпанија игри сектор.Строго за шпански спортски екипи и здруженија на граѓани, кои се плашат од губењето на нивните профитабилен коцкање спонзорства.Александар Landaluce, кој ја предводи до CeJuego индустриска асоцијација, беше цитиран во Cinco Dias велејќи дека секој нов коцкање рекламирање ограничувања мора да се применуваат прилично, јас.e.тие исто така мора да се применуваат на државата-се кандидира на лотарија оператори SELAE и ЕДНАШ.Шпанија е Dirección General de Ordenación del Juego (DGOJ) регулаторно тело е проповедта да ги смири, велејќи дека нема смисла во панично додека некои месо се става на буџетот е коски и секој може да се разбере токму она што тие се соочуваат.Шпанија е онлајн коцкање сектор има до денес се работат под авто-регулиран рекламирање режим, со очекувани последици.Ел Паиш цитирани академски во Мадрид е Карлос III Универзитет кој тврди дека имало 2.5 m коцкање реклами во сите медиуми минатата година, повеќе од три пати се зголеми од 2016 година вкупниот.Службен DGOJ статистика покажаа дека онлајн оператори потрошени €81.3 м на промотивни активности од кои €41.1 м беше рекламирање трошење – само во првата половина на 2018 hp msl2024 tape library slot numbering. Тоа е 55.2% од година на година се зголеми, но броеви беа goosed од спортско обложување сајтови се подготвува за 2018 ФИФА Светското Првенство.Напори за ограничување на коцкање рекламирање се шири низ Европа, вклучувајќи ги и апсолутна забрана одобрени во Италија ова лето, додека велика БРИТАНИЈА-лиценцирани оператори се предлагаат свои curbs во надеж дека на избегнување дури и повеќе строги владата наметнати правила.Популарноста на Шпанија онлајн коцкање сектор беше на целосна екранот во еден неодамнешен извештај од Шпанија que publica ла Comisión Nacional de los Mercados y la Competencia.Во текот на првиот квартал на 2018, онлајн коцкање предводена од сите сектори во бројот на поединечни e-commerce трансакции (7.1% од вкупниот број), додека пласман на четвртото место во вкупната финансиска вредност на eCom трансакции (4.2%).Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre hp msl2024 cleaning tape slot.