четирите ветрови казино нови бивол настан центар

друга

Håkan Hallstedt е именуван како нов претседател на Игри Регулатори на Европскиот Форум (GREF) четирите ветрови казино нови бивол настан центар. Hallstedt е, исто така, генерален директор на шведскиот Lotteriinspektionen (шведски Игри Одбор) и го заменува Signe Birne на Летонија Лотарии и Игри на Контролниот Инспекциски надзор.По неговото именување, Hallstedt рече: "Сега јас ќе се стави заедно со програма за работа, заедно со управниот одбор, кој ќе има за цел правење на GREF повешти во својата работа.Важно е да се има јасна агенда кога различни коцкање закони и прописи изгледа многу различни од земја до земја и од каде интересите не секогаш се совпаѓаат." JCM Глобалната има освоено договор за да стане претпочитаниот снабдувач на германски игри сала оператор Noro-Automaten.Германски игри сали во сопственост на фирмата сега ќе имаат корист од JCM е UBA-РК бил валидатора, Интелигентни Парични Кутија (ICB), Плата термички печатач и дигитален дисплеј решенија.Договорот, исто така, вклучува одредени залог & win продавници се кандидира од страна на Noro-Automaten и Управниот Директор на Noro Automaten, Хари Karolczyk, рече, "Тоа беше многу важно за нас да се оптимизира нашите пари ракување процеси.На UBA се разгледуваат за да биде на врвот-of-the-линија производ низ Европа за години, и ние, беа исклучително импресиониран од својот нов рециклирање функционалност, и ние го најде тоа да биде совршено решение за нашите потреби." Казина Австрија е проширување на нивните услуги, во Белгија, само една недела откако тие влегле на пазарот.Друштво, во друштвото со Гранд Казино Брисел, е проширување на win2day.се на сајтот за да понуда за обложување спортски, бинго и покер, како и на оригинални казино games четирите ветрови казино нови бивол настани.

Net Забава најави дека тие се спонзорира Шведска е ТОА-Geek на годината награда.Апликации се веќе отворен и компанијата HR Директор, Марија Z Furenmo изјави: "Ние се надеваме дека апликациите што ги добиваме во нашите номинација на ИТ-Geek на годината во Шведска во 2012 година, ќе се одрази на неверојатна разновидност и креативност која е експлодира денес во ИТ секторот, како и во индустријата за игри, Ние сме многу возбудени и горди да бидат дел од овој настан." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre четирите ветрови казино нови бивол храна.