друга

секој па ang ibig sabihin нг покер лице sa тагалог

Онлајн коцкање технологија услуги Playtech го погоди договор за напојување на онлајн бинго платформа на велика БРИТАНИЈА весникот The Sun.Во понеделникот, Playtech најави дека имаше обезбедено од пет-годишен договор со Вести велика БРИТАНИЈА, велика БРИТАНИЈА подружница на Руперт Мардок е Њуз Корп, да моќ на компанијата онлајн бинго брендови, вклучувајќи Сонцето Бинго и Прекрасен Бинго.И двете места беа напојува од страна на велика БРИТАНИЈА онлајн коцкање фирма Gamesys, чиј извршен ДИРЕКТОР Ли Fenton опишани се подели со Вести велика БРИТАНИЈА како спогодбено друга. Playtech ќе мигрираат двете сајтови' клиенти на својата Доблест Фузија бинго мрежа до август 2016 година, по што ќе се обезбеди брендови со нов десктоп и мобилни производи.Доблест Фузија во моментов обезбедува бинго услуги за различни велика БРИТАНИЈА оператори, вклучувајќи ги Вилијам Хил, Paddy Power, Гала Корали и всушност мека Бинго.Оние оператори колективно се пофали околу 20k онлајн бинго играчи, додека Вести велика БРИТАНИЈА сајтови имаат околу 15k играчи.Вести велика БРИТАНИЈА се справи претставува раст за Playtech откако минатата недела неуспехот на својата велика БРИТАНИЈА тргување финансиски придобивки секој па ang ibig sabihin нг нелегално коцкање. Playtech имаше бараше да се додадат и Plus500 и Ава Трговија на своите расте финансиски портфолиото за тргување но компанијата не можеше да се реши "одредени загриженост" искажани од страна на велика БРИТАНИЈА е Финансиски Однесување Орган пред крајниот утврден рок.Во меѓувреме, Playtech има привлечени поранешен Вилијам Хил exec за да ја поттикне иновацијата во Playtech е живо онлајн казино операции.Кевин Kilminster, кои се упатија до Хилс' живо казино и во куќата Вегас казино поделба, сега ќе го надгледуваат односите со клиентите, студио и развој на производот, биз-dev и продажба на Playtech онлајн телевизија дилер казино операции друга.

Kilminster кажано eGaming Видиш дека тој беше chuffed да се приклучи Playtech по четири години со Ридови, велејќи транзиција кон "снабдувач на еднакви глобалниот раст" беше можност тој не можеше да се одбие, и тој се радував да работи со "бројни врвот ниво оператор живеат производи." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre секој па ang ibig sabihin нг покер лице sa тагалог.