санта ана ѕвезда казино базен часа

на рулет залог крстозбор поим

Кога казино својства се отвори во Невада, сигурност ќе биде главниот фокус за игри оператори.Иако Gov. Стив Sisolak не одреди датум за можна reopening, Лас Вегас-базирани Вреска Слики започна да го развива безбедноста, штит кој може да се користи на маса игри и слот машини.На јасни акрилик dividers се направени за да ги собере различни игри и ќе одделни играчи и дилери.
"Тоа е за нас, обидувајќи се да се грижи за нашите постоечки клиенти", рече Вреска Слики директорот Џејмс Swanson. "Тоа е, исто така, ни се обидува да го задржи зафатен (време на исклучување) и да излезе со иновативни идеи и ги воведе во својства.Тоа е во основа тимска работа помеѓу сите во градот." Во операција за 18 години — 15 години на локално ниво — и почна да вика Слики работи со одморалиште својства, организаторите на големи настани како на Електрична Daisy Карневал и Животот е Убав и спортски тимови како индијана џонс: крадците, Златниот Витези и Аса.Компанијата е вообичаена работа вклучува дизајн, печатење и инсталација за работа, со финализиран материјал создадени во неговата печатница.Некои од поинтересните работа вклучува голем Златен Витези " и Аса дресови обвиткан во текот реплика на Статуата на Слободата во предниот дел на Њујорк-Њу Јорк и градење на обвива на MGM Grand во пресрет на главните бокс натпревари санта ана ѕвезда казино базен часа. Swanson рече на јасни акрилик дека компанијата е користење не магла и е лесно да се чисти и може да биде споено заедно во околу 15 минути или помалку, во зависност од тоа каде е инсталиран.На divider систем не вклучува завртки, па нема штета да маси или гејминг машина кабинети ќе се случи.Вреска Слики е тестирање на своите dividers на некои гејмерски машини и табели на долгогодишен во центарот на градот Лас Вегас сопственост Ел Cortez.Компанијата е, исто така, pitching своите производи на други казино оператори една ролна од две во craps табела. "Кога тој се допре за оваа нова технологија, и со сè да биде како непознат за нас и индустријата, секоја нова идеја, што потенцијално би можеле да работат на заштита на вработените и клиентите ние сме подготвени да ги погледне," изјави Ел Cortez генерален директор на Адам Wiesberg.Повратни информации од оние кои го виделе dividers, вклучувајќи Wiesberg, беше позитивен на quoi sert ле bouton ау покер. Swanson рече некои својства се во разговори со Вреска Слики во однос на наредби на рулет залог крстозбор поим. Wiesberg рече Ел Cortez уште е со оглед на своите завршни планови за dividers и дали некој ќе биде во место кога казино reopens.Почетокот на планови за reopenings повик за дозволувајќи им на само три играчи на игри маса и исклучување или отстранување на сите други гејминг машина да се промовира социјално дистанцирање.Тоа е јасно ако dividers ќе им овозможи за повеќе играчи на маса или за машини за да се седи веднаш до еден на друг.На акрилик dividers, исто така, може да се користи на ресторани и други бизниси што се занимаваат со заштита на нивното работење, а некои бизниси биле во контакт со Вреска Слики.Бидејќи dividers се смета како привремена безбедност функција, Swanson рече, тоа е важно да се имаат рециклирање програма во место за прекин откако тие веќе не ви се потребни колку коцкање добивки се оданочуваат. "Најголемата работа за нас е тоа е рециклираат", рече тој. "Ние се случува да се има програма се стави заедно за да бидете сигурни дека тоа не е само фрлени во корпата за ѓубре.".