на рулет маса

колку коцкање добивката пред оданочување

Победникот на само-завршен Seminole Хард Рок Покер Отвори (SHRPO) Првенство настан покажува дека покер е уште никој да игра, и не секогаш мора да се победи со покер супер ѕвезда.Брендон Eisen, кој имаше ограничен успех на табелите во текот на изминатите пет години, outlasted на WSOP хривнија победник, покер про со $5 милиони евра во живеат-акција приходи и поранешен SHRP шампион на вкусот победа и ги собереш $771,444 – речиси точно износот тој победи во комбинација со текот на неговиот петгодишен мелење на чувствува.Настанот имаше buy-in од $5,250 и привлече голем број на познати играчи, вклучувајќи Џејсон Mercier, Мајк Леа и Мет Berkey.Таму во крајна линија ќе биде 914 записи во настанот, помагајќи им на наградниот фонд да се издува $4.4 милиони евра.Ниту еден од овие три ќе го направи тоа на конечната табела, сепак, со Berkey оди дома во 105th место со $8,733, Леа во 63rd со $13,919 и Mercier правење на 37-мо место се испратени на железнички со $17,333 на рулет маса.

Конечната табела видов некои тешка конкуренција и акција се пресели брзо со Маркос Exterkotter да биде прв да се оди.Јосиф Cheong, кој завршил трет во 2010 WSOP Главниот Настан, се сретнаа на прерана смрт во рацете на Џереми Ausmus и беше елиминиран во осмо место за $102,843 за продажба. Cheong е-10 off-одговараат покажа несреќен во однос на К-J off-одговараат на Ausmus, и тој хит на тули.Тоа беше неговиот прв шест-слика победи на годината.Вкупно, само 61 раце беа одиграни да се елиминира седум играчи, оставајќи Eisen да се соочи со исклучување против Ausmus на reconfigurable слот антена со switchable поларизација. 84 раце во главите-up битка и на два се уште се случува во него.Сепак, Eisen имале значајна предност во однос Ausmus и извади лесна победа колку коцкање добивката пред оданочување.

Ausmus shoved сите-во preflop со неговиот преостанатите 19-биг-слепи чип магацинот и Eisen се нарекува.Неговиот К-5 не се одржи до, како Eisen постигна две пар на табла и да победи колку коцкање добивки дали треба да се тврди. Ausmus зеде дома $540,459 за неговото второ-место заврши.Додека Eisen, кој престојува во Хаваи, може да се релативно малку познат играч, пред, неговото име е на сигурно ќе бидат повеќе запознаени сега, особено кај оние аргументи кои беа во SHRPO.Тој сега има малку повеќе од $1.5 милиони евра во текот на животот живеат-акција добивки и е на сите времиња winningest играч во Хаваи е покер историја.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre колку коцкање добивки не треба да се тврди.