како што се изговара покер или четири од вид

најдобро време за да се коцка во казино

На шпекулира спортски обложувања одржа сослушување од страна на американскиот Сенат Комитетот за Правосудство е одложен поради распоред конфликти како што се изговара покер или четири од вид. ESPN е Дејвид Purdum, кој ги опфаќа сите нешта спортско обложување и коцкање за мрежата, е прво да го пријавите на состанокот, како и нејзино одлагање.Во еден твит, Purdum рече спортско обложување слух "беше на календарот за вторник (јуни 26)," но "е одложен поради распоред компликации во кои не се поврзани политика области." Минатиот месец, Врховниот Суд на сад (SCOTUS) укине на долгогодишната сојузна спортски обложувања забрана во 6-3 одлука.Мнозинството утврдено дека Професионалните и Аматерски Спортски законот за Заштита (PASPA) се повредени толкувања на Десеттиот Амандман, посебно анти-commandeering правила кои мандат владата на САД не може да го присили некои држави да се придржуваат до законите другите не се врзани.Сенатот Комитетот за Правосудство има уште да се презакаже спортско обложување претрес.Сенатот Трговија Комитетот е исто така се шпекулира да биде mulling дискусија на тема.Како што голем број држави низ државата се погледне да се легализира спортско обложување, Конгресот се очекува да ги видиш коцкање активност.Пред минатиот месец SCOTUS укинување, само Невада е дозволено да понуди полноправна спортски обложувања поради PASPA исклученост доделува на државата.Делавер и Њу Џерси се од легализација на спортски обложување на нивните казина и коњ racetracks.На МАК, кој беше осамен "голема четири" спортска лига која остана силно се противат на спортски коцкање, го повика Конгресот да се занает национално законодавство за да се регулираат sportsbooks.МАК Комесарот Роџер Goodell сака федерални законодавци да "остваруваат единствен стандарди" и "commonsense законодавство." Goodell детални четири "основни начела" се состои од потрошувачите заштитни мерки, содржина и заштита на интелектуална сопственост, права, признавање фанови пристап до веродостојни податоци, и давање на закон за спроведување на соодветни ресурси за следење спортски обложувања како што може да победи на craps. Purdum вели МАК беше еден од пет поканети гости на конзервирана конгресот претрес.Американските Игри Асоцијација Претседател на Џеф Фриман беше, исто така, вели дека се повикани да сведочат пред комитетот.Сенаторот Orrin Насад (R-Јута), еден од четирите PASPA автори, се вели во пресрет на законот е укинување дека тој наскоро ќе се воведе новиот закон за регулирање на спортски обложување на федерално ниво како што се нарекуваат стапови на покер. ESPN извештаи дека долгогодишен сенаторот е тесно соработува со МАК.На проблемите од спортско обложување се многу исти како што беа 25 години," Хеч рече по PASPA е укинување најдобро време за да се коцка во казино.

"Но, брзиот пораст на интернет значи дека спортско обложување низ државата линии, сега е само еден клик од вас." Отворот се смета за истражување на начините за зајакнување на Спортски Мито законот, сојузна законот кој беше донесен во 1964 дека детали последици за одредување на спортски настани.Законот одредува дека "секој кој го носи во сила, се обидува да се носат во сила, или conspires со кое било друго лице за да се носат во сила со било која шема на трговија да се влијае, на било кој начин, мито од страна на секој спортски натпревар, со знаење дека целта на таквата шема е да се влијае со поткуп кои натпревар, ќе се казни со парична казна .. најдобро време за да се коцка во казино. или затворен." најдобро време да се добие испорака слот на tesco.