најдобро време за да се коцка во казино

покер сајтови кои може лесно џекпот

НБА Конференција полуфиналето слика е измирување со очекува екипи Златна Држава Воини, Сан Антонио Втори, Оклахома Сити, и Кливленд Cavaliers преземање на соодветните слотови, без пот!На Atlanta Hawks – Boston Celtics првиот круг серија е еден од највозбудливите matchups во НБА postseason досега.На Hawks suffocated Celtics со одлична одбрана и освои две игри apiece, земајќи 2-0 серија води.Но Celtics направи неверојатен пресврт победата на Atlanta Hawks, 111-103 во Играта 3, благодарение на Исаија Томас кој постигна кариера-висока 42 поени.Келтите надолу Hawks повторно во прекувремена работа и да врзе серија на 2 во Играта 4.

По поразот од две директно на патот, Hawks се пресели напред 3-2 со 110-83 rout во вторникот.Иако домашен суд е масовна во оваа серија, бидејќи нема патот тим има освоено сепак, преку пет игри, посета на Hawks затворени надвор Бостон во Игра 6, 104-92 најдобро време за да се коцка во казино. Она што останува се тимовите се уште се борат за да стигнат до втората рунда на НБА пост сезона во не-или-умре settos во петок и нејзините обложување шансите се толку возбудлива како игри себе.Шарлот Hornets – Мајами Топлина Откако една од најдобрите игри во франшиза историја, Мајами Топлина ја продолжи својата доминација над Шарлот Hornets со 115-103 победи на Игра 2 земање на commanding 2-0 серија води.На Hornets беше во можност да се здобијат со интензитет од outscoring Топлина од 16 поени во Играта 3 и врзан со Мајами на 2-2 во Игра 4, благодарение на големите претстави од Џереми Lin, Kemba Вокер и Френк Kaminsky.Тимот одигра една од најдобрите игри во франшиза е историја во Игра 5, ивица Мајами 90-88 да се земе 3-2 доведе во ова најдобро на 7 серија.Игра 6 во Шарлот, со Hornets како 1.5-точка фаворити за да clinch возбудлива серија дома најдобро време за да се коцка во казино. Toronto Raptors – Индијана Pacers На Raptors' склоност на губење на секој плејофот настроената во франшиза историја продолжение, по поразот Игра 1 на нивниот прв круг серија во дом на 7-seeded Индијана Pacers.Пол Џорџ, кој го гледал Pacers пропушти плејофот иако маргинализирани од страна на повреда минатата сезона, постигна 33 поени.Но Raptors постигне слатка откуп со 98-87 победа над Pacers да се врзуваат Круг 1 од НБА плејофот, а потоа следеше уште една победа во Играта 3, земајќи 2-1 серија води.Но, Индијана закрепна во голема начин en route на 100-83 триумф да куп на серија на две.Индијана тренер Франк Фогел избира да го испрати Myles Тарнер и Иан Mahinmi, потег што плаќа големи дивиденди во неговиот тим да победи.Само кога ќе се помисли на Raptors се упатија кон друг срамни postseason на косата, тие одржаа кам-бек во четвртиот квартал на Играта 5 за да го грабне победа далеку од Pacers најдобро време да се добие испорака слот на tesco. DeMar DeRozan е 34-точка напор и помогна на Raptors спасување не е само игра, но можеби својата сезона со 102-99 победа над Pacers покер сајтови кои може лесно џекпот. Raptors се до 3-2 во серијата и се еден победи далеку од унапредување на минатото првиот круг за прв пат од 2001 година покер веб-сајт без депозит бонус. Двата тима ќе се сретнат за Игра 6 во Индијанаполис, со Pacers како 2-точка омилени за да добиете слот во Источна Конференција полуфиналето.Лос Анџелес Clippers – Портланд Трага Блејзери На Clippers побегна со првите два натпревари против Трага Блејзери.Портланд закрепна и врзан нивната серија на две игри apiece.На Clippers имаше целиот пејзаж на нивните плејофот променета по Игра 4, морале да се справат со компликации од две витални играчи на тимот.Крис Пол фрактура на неговата рака за време на Играта 4 и ќе ви биде потребна хирургија и пред да се Игра 5, беше соопштено дека Blake Грифин ќе го пропушти остатокот од плејофот со неговиот quadriceps прашање.Иако никој не сака да повреди на било играчи, особено оние од калибар на Пол и Грифин, овие повреди се отвори вратата за Блејзери да ја искористам оваа серија.На Clippers, всушност, се одржа водството на полувреме на Игра 5 и изгледаше како тие може да се одржи служат на своите подот, но Дамјан Lillard и C situs покер бонус нов член. McCollum започна со својата динамична суд, кој ги става една игра подалеку од унапредување на вториот круг на плејофот.Две екипи ќе се сретнат во Портланд за Игра 6 со Блејзери како 10-точка фаворити за да го вознемири четвртиот-семе Clippers на пат да се земе само слот за останатите во Западната Конференција полуфиналето и да се соочи со исклучување со омилени за да победи на НБА шампионатот, Златна Држава.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.