супер пати плати спин покер

online casinos offering free slot tournaments

По локалните медиуми извештај тврдејќи дека 70 staffers во ново исковани Бис Бостон Харбор се отпуштени, Дин Места повикува дека вести неточни.Но, организаторот вели дека некои "rightsizing" ќе се одржи во својата Нова Англија сопственост.Претходно оваа недела, Бостон 25 Вести објави дека 70 синдикатот бармени, чираци, и казино работници на Бис Бостон Харбор ќе ги загубат своите работни места, со бар кадри се заменети со автоматски пијалок на точење.Дин ' s Bay Државна сопственост отворена кон крајот на јуни, со првичните проценки на првата година бруто игри приходи (GGR) од $800 милиони евра.Сепак, тоа проекција се појавува тешки, како Бис Бостон Харбор е генерирана речиси $260 милиони евра во GGR од отварање (како на Ное супер пати плати спин покер. 30), со своите најдобри месец до денес се $52.48 милиони евра во август, според Масачусетс Игри Комисија (MGC) податоци.Само еден месец откако дебитираше, беше проценето дека Бис Бостон Харбор создадени 5,000 нови работни места, или повеќе од половина од вкупниот број на 9,800 во индустријата во таа држава.Други Масачусетс игри својства се MGM Спрингфилд Пен и Националната Игри е Plainridge Парк Казино (ППЦ), на слотови-само место.Тоа е се уште далеку под 15,000 работни места казино игри се очекува да се донесе во Заливот Состојба кога политичарите не го одобри во 2011 година. За својот дел, Дин признае дека тоа е правење на измени, и тоа ако staffers стане раселените, компанијата работи со оние на вработените да се најдат други работни места во организацијата супер пати плати покер стратегија. "Ние сме во моментов rightsizing нашиот бизнис како што продолжуваат да се направи корекција на нашата организација и двете базирани на повратни информации од корисниците и како најдобро да ги задоволи нашите деловни потреби," според организаторот супер турбо покер турнир стратегија. "Секој вработен треба да стане раселените, правиме сè што можеме за да се обезбеди алтернативни можности за работа за нив во рамките на нашата организација." Бис Бостон Харбор е работа страница листи 81 тековната отвори, речиси 30 на кој се испратени од почетокот на оваа година.Додека Дин имот е брзо да стане највисоко-заработувачка Масачусетс игри место, компанијата мораше да се направат некои усогласувања за подобро да одговара на Бостон пазарот.Кога Бис Бостон првично отвори, патрони мораше да се плати за паркирање, gambit Дин наскоро сфатив беше лоша идеја, водечка фирма за отпадоци, кои се планираат во октомври.Неколку недели подоцна, во ноември, операторот спушти на местото на случувањето е табела игра минимум до $15 од $50 по откривање на многу локални коцкари едноставно немаат вкус за рака на блек џек или рулет се вртат во $50 по ред.На MGC ослободува државата GGR бројки за декември следната недела, и дека ќе биде првиот извештај да даде смисла на тоа дали Бис Бостон е намалена табела на минималните се покажа ефикасен. online casinos offering free slot tournaments.