казино во близина на нова лондон wi

рулет мит 6 kugeln tatort darsteller

Следните вести на BetVictor завршува своето спонзорство на не-лига фудбал, Коцкање Insider фатени со Isthmian Лига Претседателот Ник Робинсон, кои претходно изразил разочарување на одлуката.Иако Робинсон признава повик сега би можеле да го напуштат Isthmian Лига без спонзор за прв пат од 1974 година (со потрага за нов партнер попречени од страна на coronavirus пандемија), тој инсистира BetVictor се третираат лига "многу добро."И покрај операторот, укажува на тоа "негативност кон обложување во фудбал", беше фактор во влечење на спонзорство, Робинсон, исто така, вели дека Isthmian Лига ќе бидат отворени за работа со букмејкер повторно.Додека согласност барања биле јасно наведени во однапред.Можете ли да ни кажете повеќе за тоа зошто се справи беше завршена?Ние се бара да присуствуваат на состанокот на почетокот на Март, што ние го сторивме казино во близина на нова лондон wi. BetVictor рече: "многу жал, одлуката е донесена, ние ќе се обидеме да го активирате пауза известување." Во фер, тие се голема организација и имам да кажам тие го третираат нас многу добро.Тие се многу добро друштво и ние сме многу задоволни да бидат поврзани со нив.Тие ги третираат нивните согласност и нивните регулаторни прашања многу сериозно.Ние сме многу среќни да биде поврзано со нив.Бевме многу разочарани што ние не имаат шанса да се покаже она што можеме да го направиме во втората година, затоа што таму е всушност опција за трета година.Она позиција го прави ова го напушти Isthmian во Лигата?Ние сме во позиција дека е разумно предвидени кога ние го потпиша договорот.Знаевме дека тоа беше една година потоа тие може да се скрши, дури и покрај тоа што може да се три.Имаме една година; тие го третираат нас и во кои една година и сега ние треба да се движи и да се погледне за друг спонзор.На разочарување, кои тие не може да се обвинува за како тие да се донесе одлука однапред, е ефектот на coronavirus.Ние сме сега во четвртата недела од заклучување и веројатноста за појава на некој доаѓа и вели "ние би сакале да се преземе од BetVictor" е доста ретки.Ние сега може да заврши без спонзор следната година, што ќе биде прв пат од 1974 година.Какви се шансите на вашиот следен спонзор биде уште еден обложување компанија?Мислам дека обложување индустрија гледа фудбал како добро да се плива во базен.Примери можат да се најдат со Небото Залог и на Фудбалската Лига и во Шкотска.Јасно, таму е атракција за индустријата.Ако букмејкер дојдоа заедно и гледаше да го замени BetVictor, ние ќе се погледне во него, се разбира, ние би.Ние сме научени работи.Јас мислам дека ние би сакале да се каже "она што за усогласеност ние мора да скокаат низ?Ние сакаме да работиме со вас на таа согласност, па ајде да се направи тоа пред да одиме во ова." Ние го разбираме тоа е регулирана индустрија – јас сум правник по професија, јас работам во регулирана индустрија, така јас ги разбирам сите оние работи.Тоа е начинот на кој ние ќе работат со друг букмејкер.Тоа не е непочитување на индустријата, тоа е само нас, велејќи индустријата треба да ни каже она што тие сакаат, па ние може да се каже нашите клубови.Што е твојата визија на BetVictor референцирање согласност прекрши, и негативност кон обложување во фудбал, како фактори во неговата евентуална одлука?Има [негативност].ФА падна Ladbrokes како свој обложување партнер и постојат добротворни организации низ сите ние го знаеме – GambleAware, Кога Забавата ќе Престане да се Запре.Сите тие се таму, бидејќи луѓето да станат зависници.Ние сакаме да се осигураме дека сме на вистинската страна, на која премногу.Не сакаме да се гледа како на искористување на ситуации само за пари.Пушењето и алкохолот се и други индустрии, со недостатоци на тоа, значи сите овие работи треба да се мери нагоре.Но обложување не им служи на целта – без Големиот Национален, луѓето пропуштени ставање на нивните влогови на коњи оваа година.Затоа што луѓето гледаат како пари одлуки можност, имаме примери на натпреварот одредување и ниту еден од нашите испитаници се дозволени да се обложи на фудбалот насекаде во светот, тоа е ќебе забрана.Имавме примери за ова се излезе и на Фудбалската Асоцијација има се погрижил за тоа.Но, јас не знам што друго може да се направи разлика од кажете некој 'не се обложи.' Јас разбирам колку е индустријата работи со нашиот спорт и тоа може да биде добар партнерство. казино во близина на new haven индијана.