Dualit класичен vario aws 4 слот toaster

можете да заработите пари играјќи покер

Тексас племе е отпуштање на задниот на Сенаторот Џон Cornyn е (R) напори во ВАШИНГТОН за одлагање на расправата во врска со законот со кој ќе им даде две федерално признат индијанци групи игри права во Lone Star Држава dualit класичен vario aws 4 слот toaster.

HR 759 – на Ysleta del Sur Pueblo и Алабама-Coushatta Племиња на Тексас Еднакви и Фер Можност Населба Акт донесен САД Домот на Претставници во јули.Законодавството, воведен од страна на Rep. Брајан Babin (R-Тексас), има за цел да им даде на двете племиња целосна права во рамките на Индиски Игри Регулаторен Акт (IGRA) од 1988 година dualit крем 4 слот toaster. Двете племиња се насочени од страна на службени лица во Тексас над нивните игри привилегии можете да заработите пари за играње покер на интернет. "Тексас Гувернерот Грег Abbott, Поручник Гувернерот Дан Патрик, и јавниот Обвинител Кен Paxton се грижи во врска со оваа легислатива, бидејќи сегашната федералниот закон забранува коцкање на племенски земји освен ако не се овластени од Државата Тексас," Cornyn напиша американскиот Сенат Индискиот Работи Комитет.Сите три државни службеници тој ги спомна Републиканците.Под Тексас закон, повеќето форми на коцкање се забранети, вклучително и на Ysleta del Sur Pueblo и Алабама-Coushatta племенски земјиште," Texas' виш Сенаторот додаде.

Cornyn се бара, "Во светлината на овие правни и политички несогласувања меѓу Тексас државната власт и овие племиња, јас барање било комитет на расправата во врска со оваа регулатива се одложат до овие страни постигнаа резолуција или договор." Во Алабама-Coushatta Племето на Тексас е оперативен Класа II игри објект во Livingston, бидејќи Може да 2016 година. Paxton тврди дека тоа е прекршување на законот на државата, и има наметна 10.000 долари на ден казна на племето – износ кој е сега нагоре од $12.4 милиони евра.Еве каде контроверзноста произлегува: во август 1987 година, две племиња, се согласи да Конгрес' Ysleta del Sur Pueblo и Алабама-Coushatta Индијански Племиња на Тексас Реставрација Дело.Законот вратени на нивните федерални признавање и суверенитет, но под услов дека: "Сите игри активности кои се забранети со законите на Државата Тексас се со ова се забранува на резервација и на земјиштето на племето." Една година подоцна, IGRA беше донесен и даде сите федерално признат племиња право да работат од Класа I и II игри на нивните суверени land. Class III игри – полн обем казина со слот машини и маса игри – бара државата одобрување преку игри компактен.Тексас", само други федерално признат племе – на Kickapoo Традиционалните Мајчин Американците – беа признати во 1985 година, но не биле врзани со не-игри клаузула.Племето има управувани од Класа II Среќа Орел Казино за повеќе од две децении можете да заработите пари играјќи покер. HR 759 се обидува да се на ниво на полето за играње и да им овозможи на Ysleta del Sur Pueblo и Алабама-Coushatta племиња исто игри имунитет како Kickapoos.Сенаторот Cornyn е писмо претставува најнова во серијата на доцнење од страна на некои Тексас избрани претставници, кои се појавуваат да биде приоритизирање на политиката над еднаквост за државата е Мајчин Американски племиња, како и работни места и економски раст во Источен Тексас," Алабама-Coushatta Претстедател Сесилија Флорес рече.
"Ние сме федерално признат племе со суверените права, и ние би сакале да се тврди дека тие суверени права," таа заклучува..