можете да заработите пари за играње покер на интернет

казино вести во biloxi ms

20 април 2012 (Лондон, велика БРИТАНИЈА) – На mGaming Награди, се должи да се одржи вечерта, на 25 април, на затворањето на mGaming на Самитот, го имаат денес објави славен спонзор за вечер е прослави можете да заработите пари за играње покер на интернет. Microgaming е најголемиот софтвер и технологија на услуги за онлајн игри на пазарот со преку 15 години искуство во оваа индустрија.Нивното спонзорство на инаугуративната доделување ќе се обезбеди делегатите на самитот ќе уживате во плодна и забелешка-достоен вечер.Кратката листа за награди е објавен и може да се најде во целосна www.mGamingSummit.com/mgaming_awards. "Ние сме среќни да го поддржи mGaming Самит," вели Neill Whyte, Head of Product Канали во Microgaming можете да заработите пари играјќи покер.
"Ние сме биле во првите редови на мобилната технологија во рамките на e-гејминг индустријата за одреден број на години, и да продолжи да остане понапред од играта.Овој настан ни овозможува да се биде идеално се става да се состанат и да ги поздравам постоечките оператори, и да дискутираат за клучните прашања, како што се возење мобилни игри.Ние сме во потрага напред за конференцијата и за нашите спонзорство на вечерта пијалоци и награди." На mGaming Награди се врзани во mGaming самит еден ден настан посветен на онлајн мобилни коцкање пазар – расте и профитабилен сектор.Создадена од страна на водечките информации провајдери во секој специфичен сектор, iGaming Деловна (бизнис на онлајн коцкање) и WorldTelemedia (мобилен сектор), овој настан ќе биде спојуваќи брендови, маркетинг агенции, на носителите на правата, оператори, федерации, мобилни добавувачи, плаќање & за наплата на услуги.Настанот се одржа во Лондон, велика БРИТАНИЈА на 25 април 2012. Повеќе информации може да се најдат на www.mGamingSummit.com можете да направите пари играње блек џек онлајн. END За Прес Прашања контакт: Marit фон Stedingk iGaming Бизнис [email protected] +44 (0)207 954 3417 За iGaming Бизнис iGaming Бизнис е вклучен во iGaming сектор за над 10 години.Тие се специјализираат во издавачката дејност и обезбедување на високо ниво на информации iGaming сектор преку списанија, настани, веб-сајтови и интелигентни извештаи.Со над 16,000 соработници, оператори и производителите редовно читање нашите информации off-line и 75,000 онлајн iGaming Бизнис е најголемата издавачка компанија во рамките на секторот.Ве молиме посетете ја www.iGamingBusiness.com за понатамошни информации.За TELEMEDIA360 & Telemedia Објавување T360 е настан иницијативата организирана од страна на само посветен на Б2Б медиумска компанија во Telemedia сектор.Основана во 1990-тите, што го разви репутација за претставуваат индустријата на специјалисти што се разбере како успешно да ги промовира, испорача и законот за премиум дигитални содржини и интерактивни сервиси низ фиксна линија и мобилна мрежа казино вести во biloxi ms. Telemedia Објавување извештаи за тоа како (нови & традиционалните) медиуми, на пазарот & брендови може да генерира возбудлива пораст на приходите и вредни податоци средства преку кои повеќето сеприсутниот на потрошувачите и врски – фиксна линија и мобилна мрежа.Откријте што содржината и кои интерактивни услуги се вози премиум мрежниот сообраќај и пораки и да дознаете што на сметката или плаќање механизми денес е висока технологија потрошувачите сакаат да ги користат.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино њујорк нијагарините водопади.