исплата за бројот на рулет

слободни слотови не рег не преземете

Мајкл Shackleford, (Волшебникот од Шансите) најновата студија беше објавена во февруари оваа година.Студијата изгледа на видео покер и видео keno машини низ Лас Вегас.На топ листите тој произведени покаже на созревање проценти за видео keno и видео покер за казино летувалишта на Лента.Целта на топ листите е да се обезбеди секој гледа да играат овие игри, со најдобрите места за да се игра.Како и со било каква студија, одредени параметри беа поставени.Главните критериуми беа дека тој само се одигра во казино со хотелот.Само четвртина натпревари беа одиграни и сите машини беа избрани по случаен избор.Не игри со знаци се наведува лабава исплати беа пуштени, и за видео покер, тој одбра да се игра машини со 5-монета максималната залог.Резултатите беа интересни, да го кажам барем.Поголеми имоти со масивни overheads често се верува дека имаат построги машини, и додека неколку не ранг добро, поголемиот дел не.Места како што се на Дин, Bellagio и MGM Grand постигна и, сите во топ 10 за Видео Кено.Сепак, тие не цена, па и за Видео Покер.Воглавно, што поголеми одморалиште и казина постигна помала во видео покер, во близина на дното на листата.Бодувањето се користи беше врз основа на просечната се врати.Листа тогаш беше составена оценка секоја казино користење на одделение систем, заедно со својот просек се враќа.За секоја студија, 69 казина беа избрани.Ако се прашувате она што го места имаше највисоката исплата е ние ќе ви каже.Дин Бис постигна највисок созревање процент за видео казино во 93.52%, и Јужна Точка Казино имаше највисок исплати за Видео Покер на витко 99.38% Ако сакате да видите целосна листа која ние препорачуваме, погледнете на студии на Визардс сајтови: Волшебникот од Вегас Видео Keno Анкета Волшебникот од Вегас Видео Покер Анкета интересно е да се напомене дека во април 2013, Волшебникот вистински отиде на суд, во обид да се добие игри комисија за ослободување на овие созревање проценти од индивидуалните казина, но негираше и покрај фактот дека казина често пати се обиде да ги намамат играчи во врз основа на созревање проценти од машини.Еве линк до видео од 2013 година исплата за бројот на рулет. Таму е исто така добар интервју на LCB со Г-дин Shackleford во врска со оваа студија која што се користи во истражување на овој член.Интервјуто може да се најде тука.Играчи заслужуваат да бидат третирани како сите други потрошувачи.Ние заслужуваат да знаат детали во врска со исплатата на нивните производи и услуги.Постојат бројни discloser закони во врска со повеќето потрошувачки услуги и производи.Некои казина направи тоа за момент да ги задржите овие информации во тајност од нивните клиенти.Ова НЕ треба да биде дозволено.Јас ќе се испраќање на секој знам кој игра видео покер, оваа информација со надеж дека тие само ќе patronize на казина, кои ви даде најдобри потрошувачко искуство исплата шансите за слот машини.
(АКА, шанса за всушност победа) исплата на еден број во рулет.