сад казино без депозит бонус

еден слот

FY 2017 • Група приходи се зголеми за 104% на MSEK 2,252 (1,102), со органски раст на приходите во износ до 27 проценти (32).• Подобрување на профитабилноста и EBITDA е зголемен за 146 проценти на MSEK 429 (174) на маргина на 19 проценти (15.8).• Добивка за период беше долу во MSEK 110 (125), влијае негативно од страна на потешко од очекуваното интегрирање на ComeOn стекнување. 2017 цела Година Моменти * Приходи до 95 проценти на MSEK 169.1 (2016 година: 86.9);* EBITDA до значително во MSEK 71.5 (2016 ГОДИНА: MSEK 40.1), давајќи маргина на 42 проценти;* EBIT се појавува на MSEK 58.8 (2016 ГОДИНА: MSEK 27.4), давајќи маргина на 35%;* Објавен 11 нови мрежни игри и еден оператор ексклузивни игра;* Пријавени 40 лиценца договори;* Планови за да влезат во италијанскиот пазар;* Подобрен техничка платформа iSENSE2.0+;* Започна нова игра механичар, Фузија Кралства, со играта Џунгла Книги;* Започна нов бизнис развој и иницијатива – Yggdrasil Змејови.Значајни настани по четвртиот квартал * Стартува нова игра, Ozwin е Джакпот;* Џек-потот од 1.9 милиони Евра падна на Џокер Милиони;* Потпишани два нови оператори, вклучувајќи Bet25.dk;* Планови за да влезат во шпанскиот пазар преку договор со GVC;* План за лансирање на маса игри на производот; Fredrik Elmqvist, извршен ДИРЕКТОР на Yggdrasil, опишани 2017 како ознака за место година за Yggdrasil со нови знак-up прозорци, нови игри и производи и нови пазари комбинирање да ја испорача највисоката број на игри трансакции уште за компанијата. Цреша повтори својот став дека предлог за даночна стапка од 18 проценти е прекумерна.Легализација на игри на пазарот, со висок степен на пренесување, треба да биде главната цел на регулативата.Велика БРИТАНИЈА има успешно постигнато 95 проценти channelization, со даночна стапка од 15%.За жал, имаме, исто така, доби индикации дека Svenska Spel се подготвува за ре-регулација од страна на, на пример, воспоставување на бизнис област за лиценца игри на среќа.Тоа е нашата оценка дека ова ќе го комплицираат ефективна имплементација на новите прописи. Авто-исклучоци во четврт totalled 17,600 или 2.2% од оние кои се регистрирани.Средствата ќе се користат за работен капитал Австралиската онлајн обложување група TopBetta Стопанства најави дека има добиено заложби од институционалните инвеститори да се подигне$1 милион евра преку пласирање на своите акции во$0.285 секој.Управување вели дека приносите на пласман ќе се користи како работен капитал и за зајакнување на компанијата парични текови сад казино без депозит бонус. 25, а y-o-y се зголеми за повеќе од 10 проценти.Целокупната онлајн приходи до речиси 10 милиони Евра годишно-на-годишниот португалски онлајн коцкање регулаторот Serviço Regulação e Inspeção де Jogos не Turismo де Португалија (SRIJ) има издадено Q4-2017 финансии во однос на онлајн коцкање, откривајќи дека приходите се зголеми 10 милиони Евра во споредба со Q4-2016 година да достигне Евра е 36,5 милиони денари.Онлајн спортски обложување изнесува многу повеќе од зголемувањето на Еврото 20.5 милиони денари (26 проценти за истиот период во 2016 година) и покрај владините груби 12 проценти данок на промет за вертикална.Седум имателите на одобренија и дозволи се надгледувани од страна на регулаторот, а четвртиот квартал броеви донесе вкупно приходи од онлајн коцкање за 2017 да Евра 122.6 милиони евра.Португалија е познат по своите казнени онлајн даночен режим, и владата ќе ги направи вкупно Евра 54.3 милиони денари од оператори – значаен 44.2 проценти намалување.Во FY 2017 услови, онлајн спортски обложувања приходи придонесе 55.5% од сите приходи во Евра 68.1 милиони евра.Фудбал генерирани повеќето обложување на приходите на 76 отсто, со тенис и кошарка далечна омилени со punters.На онлајн казината и покер вертикални во Q4 доставени 16 милиони Евра, со што целокупната FY 2017 броеви да Евра 54.4 милиони евра.Онлајн слотови беа ѕвезди на шоуто, со што во 45 проценти од вертикална приходите и trailed од страна на онлајн покер парични игри (19,7 отсто).Онлајн покер турнир акција генерирани само 6.7% од приходите.За време на Q4-2017 португалски-лиценцирани оператори привлече 132,000 нова онлајн punters, зголемување на бројот на пријавени играчи на пазарот да се 800,000 1030 покер рамен пат copperopolis ca. .* За втора година работи, Цреша AB Одбор на Директори предложи дека нема дивиденда се плаќа за 2017 финансиска година.• На 29 јануари 2018, Игра Салон стекнати НИ сајт Slottracker.com.Извршниот ДИРЕКТОР на Андерс Holmgren hailed напредок во 2017 како силна, со зголемен удел на пазарот 1030 низок профил. "Ние ќе продолжиме да се фокусираме на компании се водат од страна на многу силни и амбициозни лица со мешавина на претприемачи и специјалисти со силен дух на иновации.Креативност и напорна работа вози на производи напред, исто така, дозволувајќи им на Цреша бизнис области да расте побрзо од нивните пазари", рече тој.Коментирајќи во врска со напредокот во Шведска кон повеќе либерализираниот онлајн игри на пазарот, Holmgren забележа: "распоредот стои фирма, со лиценцирање систем да биде во место од 1 јануари 2019. Онлајн коцкање група мислења FY и Q4 2017 резултати покажуваат значителни подобрувања во приходите На Цреша онлајн коцкање група има објавено силна сет на Q4 и FY 2017 резултати, изложен следниве KPIs: Q4-2017 • Група на приходи е зголемен за 17 проценти од година на година да MSEK 607 (519), со органски раст на приходите во износ до 16 проценти (41).• Подобрување на профитабилноста и EBITDA е зголемен за 37 проценти на MSEK 141 (103) на маргина на 23.3 проценти (20.5).• Добивка за периодот, се намали значително да MSEK 18 (68).• Се префрлат на листата од AktieTorget да Nasdaq Стокхолм е главен листа е завршен и, се применува од 18 октомври, Цреша е Б акции се тргува на Средината Кап листа.• Промена на раководството во подружница група ComeOn беше спроведен на 26 октомври.• На 1 ноември, Цреша прилагоди својот полн-година прогноза.• Стекнување на дополнителни 12.5 проценти од акциите во Нагласи Игри донесе на Цреша акционерско друштво во друштвото за 37.5 проценти.• Стекнување на поголемиот дел на акции најдобро во Игра Салон беше завршен.Цреша поседува 95 проценти од акциите што ги применува од 1 јануари 2018. Q4 2017 моменти вклучуваат: * Приходи до 61% во MSEK 51.2 (Q4 2016 година: 31.8);* EBITDA за период се зголемил на MSEK 21.5 (13.2), давајќи маргина на 42 проценти;* EBIT за период се зголемил на MSEK 17.5 (9.3), давајќи маргина на 34 проценти;* Број на играч трансакции (кола) се зголеми од 87 проценти y-o-y да 1,184 милиони евра;* Мобилни игри сега испорачува 59 отсто од вкупниот бруто игра победи;* Шест нови лиценца договори беа потпишани, вклучувајќи Совршенство, Tabcorp, Ранг Група и Snaitech;* Планови за да влезат во данската пазар преку договори со Jackpotjoy Група, Danske Spil/Bwin.dk и LeoVegas;* Две нови игри беа објавени: Тиква Пресече и Reptoids;* Планови за да влезат во нов производ, вертикална, бинго;* Започна Евра 500,000 Божиќ Календар кампања за операторите;* Две джакпот падна – Евра 3.48 милиони евра за Џокер Милиони Евра и 1.12 милиони евра за Империја Богатство еден слот. TopBetta е Глобалната Tote нуди систем кој им овозможува на wagering оператори, вклучувајќи. By на програмата е на половина пат марка, над 500 VLTs биле повлечени од мрежата 1040 данок на коцкање добивки.