слободни слотови без регистрација или преземете

среќа орел казино тексас

Огнот Голманите Казино на Битка Крик, Мичиген продолжува да работат за доброто на заедницата.Игри група неодамна нудат можности за вработување за оние кои ги загубија своите работни поради неочекувани затворање на Не Pablo е и се, исто така, работат на Центар, ресторан/пекарница, кои, исто така, ќе се удвои како храна провизии извор за локалната заедница.Претходно оваа недела, менаџерите на казино беа информирани дека многу лица ги загубија своите позиција на вработување, кога Не Pablo е затворени.Популарните Мексикански ресторан остави многу без работа и казино зачекори во понуда за вработување.Заменик Претседателот на Човечки Ресурси, Френк Tecumseh, изјави дека казино е загрижен за она што се случува во заедницата и по тие слушнале за ресторанот затворање, местото одлучи да ја информира јавноста за неколку работни места на располагање во рамките на казино.Казино е во потрага да се вработи лица за неколку позиции, вклучувајќи стјуардите, sous готвачи, сервери и бармени.Оние кои ги загубија своите работни места од локален ресторан најверојатно би се совршено се вклопуваат.Оние кои ги загубија своите вработување или секој гледа за една позиција во службата за храна се добредојдени да се дојде до Пожар Голманите Казино и да ги пополните апликацијата и да си одат преку едно интервју.Голема заедница проект што казино работеше на се она што е познат како Центар.Формалното име има уште да се создаде, но во основа областа околу Оган Станица #4 ќе стане центар на видови, обезбедување на ресторан на јадење за локалното население, храна провизии да им се помогне на оние на кои им треба во заедницата, како и градини да расте вегетација за локалните училишта.Огнот Станица се наоѓа во Битка Крик на аголот на Kendall и Dickman улиците.Трансформацијата на станицата треба да започне во следните неколку недели со Nottawaseppi Huron Бенд на Potawatomi поставување на целта на отворањето оваа есен.Концептот на Центар е создадена од страна на Заменик Претседателот на Храна и Пијалоци во казино, Мајкл McFarlen.Во Центар ќе има неколку 'краци' на бизнис, кој ќе вклучува ресторан служи сендвичи, пици и десерти, една пекарница со печива и простор за состаноци за центарот на градот област.И покрај тоа што на нов извор на приходи, Хабот е начин за казино, да му ја врати на заедницата.Проектот ќе даде назад во голем број на начини.На задниот дел од зградата ќе се користи како храна провизии, работи во врска со Храна Банка на Јужна Централна Мичиген, обезбедување извор на храна за оние кои се во потреба.Земјиштето се наоѓа веднаш до Оган Станица ќе се користи како фарма земјиште и зеленчук се одгледуваат ќе се создаде салата бар за локалните училишта.Фонд, исто така, ќе биде создадена да им помогне на добротворни организации во оваа област, со 80% од профитот оди кон фондот слободни слотови без регистрација или преземете. 20% останатите ќе одат во насока на имотот како реинвестирање. слободни слотови без регистрација не преземете со бонус.