онлајн казино окото на хорус echtgeld

колку не чини да се изгради winstar казино

Како што се очекуваше, лансирањето на Германија е регулирана онлајн спортски обложување на пазарот се соочува со долга задоцнување, откако не успеа кандидати монтирани правниот предизвик на процесот на лиценцирање.Претходно овој месец, на Hesse Министерството за Внатрешни работи издаде 20 привремени обложување спортски лиценци по две-година-долго vetting процес, кој беше поразен со тешкотии.Официјалниот лиценци да им бидат издадени четврток (18), но ова беше scuttled по десетина или повеќе неуспешни кандидати поднесува нивниот законски протест на згрчена лиценцирање процес.Управниот Суд на Визбаден има привремено блокиран издавање на постојан лиценци додека ја смета за жалба, која наплатува Hessian министерството со неуспехот да се спроведе лиценцирање процес во фер и транспарентен начин.Според германските медиуми извештаи, незадоволните оператори вклучуваат Bet365, BetVictor, Лотоматика, Sportingbet, локалните обложување облека Tipico и Betclic Еверест.Вториот фирмата Bet-at-home подружница беше еден од среќните 20 корисници, но други Betclic брендови не беа толку среќни и компанијата јасно не му се допаѓа да се види луѓето игра омилени со своите поколенија.Дури и некои германски политичари имаат rubbished на Hesse министерството однесување.Минатата недела, Слободна Демократска Партија (FDP) во домашната политика портпаролот на Wolfgang Grelich рече дека министерството има "целосно botched" на процесот на лиценцирање и повика на сојузниот Меѓудржавни Спогодби да се укинат.Меѓу FDP проблемите со Договорот се неговите "произволно" ограничување на бројот на лиценци и постојана загриженост дека Договорот не е во согласност со правото на Европската Унија.Други pols се повикуваат на северниот дел на државата на Schleswig-Holstein да ја повлече својата поддршка за Договорот и да продолжи со својата независна онлајн коцкање режим.Државата, првично се одлучи за повеќе либералната онлајн шема во која беа вклучени покер и казино verticals и ставен нема ограничувања на бројот на достапни лиценци онлајн казино окото на хорус echtgeld. Schleswig-Holstein издадени голем број на лиценци пред државната власт промени и новата администрација одлучи да се приклучат на други држави во ратификува Договорот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre онлајн казино брз трансфер.