каде е пиштол езеро се наоѓа казино

австралиско казино сајтови во оска

Во Пенсилванија, Лас Вегас Песоци Corporation, наводно, постигнаа договор, во принцип, да offload својата Песоци Casino Resort Витлеем за да се ривал казино оператор MGM Места Меѓународни за околу $1,3 милијарди.Според извештајот од Утро Повик весникот повикувајќи се два извори со интимни познавање на работа, пар е договорена цена за Витлеем сопственост, која нуди 300 слотови заедно со некои 200 игри маси, но сепак ќе се спроведат неколку недели на "длабинска анализа" пред да донесат конечна најава.Весникот објави дека неговите извори се нарекува продажба, кој ќе биде најголемиот дел од својот вид бидејќи Пенсилванија легализација на казино игри во 2004 година, "неминовна", иако тоа може да потрае и до шест месеци да се затвори како и секој договор ќе бара одобрување од Пенсилванија Игри Одбор за Контрола и исплата од $2.5 милиони лиценца таксата.Перспективата на Песок Casino Resort Витлеем се продаваат првиот појави минатата недела, откако на местото Претседател, Марко Juliano, наводно испратен e-mail на 2,500 вработени на Northampton Каунти место информирајќи ги дека Лас Вегас Песоци Corporation имаше влезе во преговори. "Ние сме биле изјави денеска дека Песок [Casino Resort] Витлеем има потенцијален купувач; тоа е единствен купувач заинтересиран за купување на имотот," прочитај краток e-mail од Juliano. "На продажба не е неминовна и не е многу работа што уште треба да биде направено пред продажба е конечна." Ова беше проследено веднаш по страна гласини дека Лас Вегас-базирани MGM Места Меѓународни беше suitor за Пенсилванија на имот, што ги привлекува некои од девет милиони посетители годишно и е само казино во источна држава дополнително функција 300-соба хотел, еден штекер центар и концертна сала каде е пиштол езеро се наоѓа казино. "Ние веруваме дека на Песок [Casino Resort] Витлеем продажба, кој, најверојатно, ќе вклучуваат MGM Раст Партнери, исто така, може да биде од корист за сите засегнати страни," Карло Santarelli, Игри И Слободно време за генерален Директор на Дојче Банка Хартии од вредност напиша во шест-страница анализа објавен во неделата австралиско казино онлајн вистински пари. "За MGM Места Меѓународни трансакцијата ќе се прошири север-исток присуството дека расте значително во текот на изминатата година, додека MGM Раст Партнери потенцијално придобивките од нов изнајмување поток.Лас Вегас Песоци Corporation фрла средството [дека] веќе се произведува значително [враќање на вложениот капитал] и го зајакнува капитал се врати потенцијал приказна." Основана во 1976 година од страна на милијардер која е напишана од Kirk Kerkorian, MGM Места Меѓународни работи повеќе од 20 казина низ светот, вклучувајќи пет регионални сад својства во Borgata Хотел Казино И Спа во Атлантик Сити, Мериленд е MGM Националните Харбор и MGM Grand Детроит заедно со Мисисипи Злато Штрајк Casino Resort и Beau Rivage.Тоа е, исто така, изградба $950 милиони MGM Спрингфилд сопственост во југо-централна Масачусетс и се очекува ова место да се отвори за бизнис штом следната година австралиско казино онлајн без депозит бонус.

MGM Места International, која неодамна најави годишни нето-приходи од $9.5 милијарди заедно со домашните одморалиште takings на $за 7,1 милијарди долари за 2016 година, дополнително се работи 14 својства во Лас Вегас, вклучувајќи ги Њујорк-Њујорк, Лас Вегас, на Bellagio Лас Вегас и MGM Grand Лас Вегас и, наводно, долго време се заинтересирани за изградба на $1.5 милијарди казино за Њујорк Сити.Сепак, сите жалби за Њујорк лиценца паднале на глуви уши со весникот наведувајќи дека купувањето на Песок Casino Resort Витлеем ќе го даде следниот најблиску казино на џиновски град.Заедно со главниот хотел и казино зграда, која некогаш беше дом на работи на Витлеем Челик, Утринските часови Повик се изјасниле дека Лас Вегас Песоци Корпорација стопанства во Витлеем област покрај тоа подразбира еден sliver во близина на земјиштето каде што градот сака да изгради паркинг гаража. "Ние сме смета Лас Вегас Песоци Corporation добар корпоративен граѓанин, но оваа продажба би можело да биде добра можност," Витлеем градоначалникот Роберт Donchez изјави Утро Повик австралиско казино сајтови во оска. "Има некои фрустрации во добивање на Лас Вегас Песоци Corporation да се стави некои се фокусираат на остатокот на имотот.Купувачот може да се повеќе подготвени да се разгледа развојот на неа, или барем продажба на исклучување на некој кој ќе го." Утрото Повик објавија дека продажбата на Песок Casino Resort Витлеем ќе го одбележи шестото време на Пенсилванија казино е изменета рацете. Harrah ' s Philadelphia Казино И тркачката патека во Chester беше продаден на Цезар Entertainment Corporation во 2008 година, додека Реките Казино во Питсбург изменета рацете пред да се отвори во 2009 година покер турнир маурициус. Слично На тоа, Ливади тркачката патека И Казино беше прво се продаваат во 2011 година, пред крајот се стекнува со Игри И Рекреација Својства Инкорпорирани минатата година, додека Рено-базирани Eldorado Установи Вклучени купи Presque Isle Падови И Казино во 2014 година. покер турнир високата savoie.