австралиско казино сајтови во оска

покер турнир ла гранде motte

Камелот велика БРИТАНИЈА Лотарија Ограничен, телото зад КРАЛСТВО Националната Лотарија најави назначувањето на Најџел Railton во улога на извршен ДИРЕКТОР на трајна основа австралиско казино сајтови во оска. Railton бил поставен на привремена основа во април, по заминувањето на претходниот Камелот извршен ДИРЕКТОР Енди Данкан во април.Бидејќи неговото назначување Railton е наплатен со враќање на Националната Лотарија врати во раст, кој ќе го надгледува компанијата стратешки преглед објавен во јуни.Коментирање на неговото именување, Railton рече: "Тоа е привилегија да се даде можност да се кандидира Камелот е велика БРИТАНИЈА бизнис.Како оператор на Националната Лотарија, ние сме компанија како никој друг – комерцијална организација која се финансира милијарди фунти за јавното добро."Излетаат на задната страна од минатата година е разочарувачки продажни перформанси и во лицето на многу реална заканата од интензивирање на конкуренцијата од пошироката коцкање сектор, кои се придобивките од значителни даночни предности, и продолжува сомнежи во текот на економија – јас не го потцени предизвикот пред нас.Тоа ќе биде потребно извесно време да се сврти работите околу."Jo Тејлор, Претседателот на Камелот, додаде: "јас сум воодушевен да се види Најџел назначен за извршен ДИРЕКТОР на Камелот велика БРИТАНИЈА.Тој има богатство од искуство, докажано досие и се страстни за улогата на Националната Лотарија игра во општеството.Тој е исто така уникатно квалификувани во рамките на лотарија меѓународната заедница, откако бил во вишиот менаџмент позиција за над 19 години, како извршен ДИРЕКТОР и порано во стратегијата и финансии."Под Најџел лидерство, нов извршен тим на Камелот неодамна заклучи темелен стратегиски преглед и дизајниран јасна извршување план да се стави на бизнис на патот на одговорен и одржлив раст."Ажурирање на своите акционери со најновите резултати од своите стратешки преглед, Камелот најави дека вкупната Национална Лотарија за продажба на билети за шест месеци од 1 април до 23 септември 2017 беа £3,280.4 m, намалување од 3,2% на минатата година прва половина перформанси.Во текот на периодот, Камелот генерирани директни враќа за Националната Лотарија Добри Причини за £746.6 m, кој беше 4.7% пониска од година на година.Компанијата има награден £1,861.8 m награда пари за играчи над половина на годината, создавање на 144 нови милионери во процесот.Од своето основање Националната Лотарија е сега доделени над £65bn во вкупната парична награда од лансирањето и создаде повеќе од 4,750 милионери низ нејзиниот спектар на игри, доделувањето на повеќе од £37bn добри причини околу велика БРИТАНИЈА. покер турнир маурициус.