друг збор за слот машина

како да се refinish на покер масата

3-Барели на чиста вредност, вклучувајќи и повеќе вести од $400m договор помеѓу Светот Покер Фонд Стопанства и: Момчето; PokerTribe.com започна на меѓународниот пазар, и Покер Централна домаќин хибрид покер/eSports настан наречен " Светот е се Судираат.' Не Светот Покер Фонд Стопанства (WPFH) се согласува да ја плати млади рап ѕвезда: Момчето $400m во пет-годишната одобрување работа?Ние сметаа дека веројатноста е малку надвор во вселената, и WPFH ПР фирма 1-800-PublicRelations Inc.има потврдено па во интервјуто со Шон Setaro друг збор за слот машина. Setaro е домаќин на хип-хоп објава На Cipher, поранешен Главен и одговорен Уредник на музичкото списание Рап Гениј, и независни музички соработник за сите на врвот онлајн партали.Пишување парче за Forbes.com, Setaro прашања како релативно нов претпријатие може да си дозволат да платат млад рапер $400m во текст кога тие имаат само една пазарот капа на $52m, а според нивните годишни извештаи, направила загуба од $400,000 за време на последната финансиска година како да ја поврати правопис слотови. Setaro б.м на ПР компанија Претседател Матеј Птица да побара од него да се направи смисла на броеви кои се направени малку смисла.Птица стави целата фијаско надолу за да младешки изобилство. "Тој навистина вид на погрешен старт," Птица кажано Setaro, "Тој е млад, тој е 25 години.Тој доби навистина возбудени, и тој испратила нешто што веројатно не треба да имаат испратила." — : Момчето (@souljaboy) Може да се 1, 2016 Година Па тоа не е целосна готовински трансакции тогаш? "Ова не е целосна готовински трансакции," рече Птица.Тоа не е прв пат дека: Момчето е фатен обидувајќи се да се задржи чекор со Дан Bilzerian е.Во 2011 година, тој беше фатен кажувам porkies пити на Твитер за сопственик a $55 милиони G5 авион.Секој облак има сребрена обвивка.На брендови поврзани со: Момчето и WPFH постигнаа голем број на очното јаболко минатата недела правење ме прашуваат дали тоа беше младешки изобилство, или можеби експерт marketing?PokerTribe.com Започна Бесплатно да се Игра Верзија По патеката на трошки создадена од страна WPFH,: Момчето е шансите на сопственик на G5 џет се потпира во голема мера врз успехот на онлајн игри средства тие неодамна стекнати од Универзалната Забава Група (UEG).Меѓу оние средства беше онлајн игри платформа купени од Ајова Племето на Оклахома нарекува PokerTribe.com (да не се помеша со онлајн платформа стекнати од страна На Cheyenne и Arapaho Племиња на Оклахома PokerTribes.com за принцовска сума од $9.4 м).На задната страна крајот на минатата недела, PokerTribe.com започна да нуди бесплатни покер, казино, и бинго игри.Сад жители (освен оние во Оклахома), може да пристапите и да играат на сајтот.Уште поважно, сајтот е отворен за меѓународни пазари, каде што законот им овозможува да играат.На потег во слободната игра на пазарот е прв на мулти-фаза план, кој вклучува понуда на вистински пари искуство на меѓународните пазари.Мастер план исто така, ќе вклучува дојдеме до 'во-лет' забава бизнис преку InSkyCasino.com, на друг портал претходно во сопственост на UEG сега припаѓаат на WPFH.Покер Централна Домаќин eSports/Покер Хибрид Настан Покер Централна, светот е само 24/7 Покер ТВ Канал, се крши во променлив водите на eSports бизнис, со најава дека тие ќе биде домаќин на уникатен настан кој крстови и eSports и покер граници.Настанот, наречен "Свет е се Судираат" ќе ги видите ѕвездите на покер преземе ѕвезди на eSports во Швајцарскиот стил турнир на покривање на три различни игри: PokerStars' Џекпот Покер, Blizzard Entertainment е Hearthstone, и Битник Кит е Pac-Man 256 како да се обнови на покер масата. Покер Централна ќе спонзор на покер тим како да се refinish на покер масата. Incumbents вклучуваат Покер Централна е Марија Хо, Светската Серија на Покер (WSOP) бразлетна победник Даг Polk, и Развој на Заедницата и Покер Менаџер во Грч, Скот Топката големата сина слободни слот машина. Amazon Coins ќе спонзор на eSports тим кој вклучува Виктор "Vlps" Лопез, Тимот на Течност е Hsdogdog, и SK-Gaming Тим Esteban 'AKAWonder' Serrano.Настанот ќе биде емитувана во живо на Покер Централна е Грч платформа вторникот, Мај 24 од 2-6 (PST).Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre големата сина heron казино вклучен појадок.