казино врати лица е спомен клуб

руралните својства за продажба казино нов јужен велс

PointsBet нуди на повеќето пазари на сите четири големи U.

пазар", рече на Младите казино врати лица е спомен клуб. "Сетх е долгогодишно искуство несомнено ќе ги поттикне нашите корисници преку нови обложување начини, и да го направи со висок ризик, висок-награда wagers од PointsBet клиентите подобро од било кога." Пред својата нова улога во PointsBet, Младите беше извршен директор на онлајн игри на Foxwoods Одморалиште Казино, каде што тој беше одговорен за целокупната насока на организацијата онлајн игри стратегии, вклучувајќи ги и социјалните, вистински пари игри и спортови—како и работата на живо онлајн игри производи.Младите, исто така, претходно работел како потпретседател и главен оперативен директор на Цвет Град Игри, од 2013 до 2016 година, каде што тој го надгледуваше стратешките технолошкиот развој на компанијата' предводник на брендот, Ѕвезда Фантазија Лиги.Младите, исто така, се стрча неговата сопствена консултантска фирма, SY Потфати ДОО, од 2009 до 2012 година, и служеше како директор за стратегија TexasHoldem.com помеѓу 2005 и 2009 година. спортски обложување на пазарот.Размена Место, њу џерси — ноември 14, 2018 — Топ-ниво онлајн букмејкер PointsBet денес најави дека Сетх Млади ќе станат PointsBet најголемите иновации службеник, ефективна почетокот на ноември 26, 2018 руралните својства за продажба во казино нов јужен велс. Како CIO, Млади јадрото на надлежности ќе бидат да ја предводат нов влез на пазарот и бренд идентитет како PointsBet се проширува за првпат во неодамна го легализира Американски спортски обложувања поле.Младите други иницијативи вклучуваат воспоставување упориште на PointsBet онлајн игри на производот suite и да се изгради од целосна стратегии и решенија за PointsBet е малопродажни операции руралните својства за продажба казино регионот. извршен ДИРЕКТОР Џони Aitken руралните својства за продажба казино нов јужен велс.
Неодамна, Млади освои Иновации Група 2018 Новите Лидери на Игри Награда и беше прогласен за да Глобалната Гејминг Бизнис Списание е Под 40 40 листата во 2018.