цената на infinix телефони во слотот

што е значењето на коцкање

Онлајн коцкање прстен кој постапува трансакции во вредност од околу US$62 милиони евра, беше тема на неодамнешната полициска crackdown во Виетнам централна Бар Hoa провинција, извештаите на локалните медиуми.Според дневниот весник Tien Phong (Пионер), провинциски полицијата има притворено 10 жители, вклучувајќи четири ringleaders, и се одземени два автомобили, 16 мобилни телефони, четири компјутери, и 461 милиони Виетнамски dong (US$20,400) во готово конфискувани, известува новинската агенција Xinhua.Полицијата, наводно, рече дека коцкање прстен постапува онлајн обложување трансакции, која изнесува над 1.4 трилиони Виетнамски dong (речиси US$62 милиони евра), од почетокот на 2017 до нивните неодамнешното апсење.Иако постојат неколку казина во земјата, Виетнамски граѓаните им се забранети од коцкање во нејзините граници, освен ако тие поседуваат странски пасош.Казни за личности кои се во кршење на сегашниот закон, се предмет на или двата стрмни казни и подолга затворска казна.Во декември минатата година, Премиер Нгуен Xuan Phuc најави дека Виетнамски граѓаните нема да биде дозволено да се коцка во две казино летувалишта на две-годишна судењето основа.Две казина се и двете во моментов во развој, еден се наоѓа во Ван Не Специјална Економска Зона на Ха Лонг Беј Северна Виетнам и други ќе биде на Phu Quoc Островот во Јужен Виетнам, соодветно.Сепак, во Март 2017, локални играчи беа наводно се уште не е дозволен пристап за да одберете област казина и покрај јануари текот на Владата Уредба 03/2017/НД-CP дека поведе три години пилот програма, која ќе им овозможи на Виетнамски пасош носители за да започнете коцкање од среда, Март 22. цената на infinix телефони во слотот.