коктел виски блек џек цена

harrahs казино во близина на џексон ca

Макао е во подем казино пазарот не покажува знаци на забавување.На Кинески посебен административен регион е 34 казина уништени од еден месец игри приходи фигури во август, собирање $3.09 милијарди од коцкари во текот на месец.Бројката е 57% зголемување во текот на август 2010 година и 2 проценти повисоки во споредба со јули.Аналитичарите изјавија месечната година-over-година, и понатаму продолжуваат да се одразуваат Може да отворање на Галакси Cotai, заедно со растот во high-end бизнис.Резултатите, исто така, го прекина секое грижи дека омекнување во светската економија или обиди од страна на копното Кинески владата да се забави wagering ќе го задржи коцкари далеку.Промени во политиката за потекло во Пекинг, пред монетарната политика се стега и ограничувања на визитација да Макао, претставуваат најголема закана за иднината раст коктел виски блек џек цена. "Како што е наведено во минатото, ние не очекуваме тековен макроекономски криза во U harrahs казино марфи nc храна суд. и во Европа да има материјално влијание на Азиските игри тома, цел и понатаму поддржана од страна на силна август резултати," Stifel Nicolaus Пазари на Капитал игри аналитичар Стивен Wieczynski кажано инвеститори.Макао Гејминг Инспекција и Координација Бирото објавија во четвртокот дека казина собрани 24.8 милијарди patacas, што преведено во $3.09 милијарди долари во U. долари.На сликата на врвот на 24.3 милијарди patacas собрани од казина во Мај harrahs казино марфи координатор работни места. "Ние веруваме силна индустрија основи покажаа секторот е еластичност и allayed пазарот е загриженоста за забавениот раст на приходите," ЈП Морган игри аналитичар Џо Greff кажано инвеститори.Макао overtook Лента како на најголемите светски коцкање пазарот во 2006 година. Минатата година, на регионот и казина донесе во$23.5 милијарди долари.Аналитичарите проценуваат дека Макао би можеле да се донесе во пет пати на Лента е коцкање приходи оваа година.До август, Макао е казино приходите растеше 47 проценти од првите осум месеци од 2010 година. Казина, управувана од SJM, Хонг Конг компанија контролирани од страна милијардер Стенли Хо, собрани 27.5% од сите игри на приходите на пазарот.Отворањето на Галакси Macau на Cotai Лента зголеми учеството на уделот на пазарот за Хонг Конг-базирани Галакси Забава, која работи на одморалиште.Галакси имаше 14.5% од пазарот, додека Австралија-базирани Melco-PBL, која работи Град на Соништата и Круната Макао, имаше околу 14 проценти.Три Невада игри компании, Лас Вегас Песоци Корп, Дин Места Ltd.и MGM Места Меѓународни, работат казина во Макао регионот harrahs казино во близина на џексон ca. "Макао се појавува да се апсорбира новите понудата на Cotai," Susquehanna Финансиски Група игри аналитичар Rachael Ротман кажано инвеститори нови казино во големиот остров ne.
"Ние одгледуваме marketwide проценки да се одрази август е нахакан податоци точка." Лас Вегас Песоци, која работи На Венецијански Макао и Песоци Макао, планира да додадете 5,800 хотелски соби и 300,000 квадратни метри на казино простор следната година, како дел од multiresort развој на Cotai Лента. "Лас Вегас Песоци, со оглед на неговите својства' поднесе жалба до Азија маса-пазар коцкари и докажани integrated resort модел, останува добро позиционирани за да директно да се има корист од зголемената визитација да Макао, особено на Cotai Лента" Wieczynski рече..