најдобрите онлајн покер пари

светска класа казино la quinta

Со коњ тркачки е Тројна Круна само завиткани во текот на викендот, тоа е време да се купи Черчил Падови со очекување на добивка се судрат?Не толку многу.Ретко е акции целосно untradeable но изгледа дека патот со Черчил Падови.Тоа е срам, бидејќи на самата компанија е доста добро работи, освен за својот должнички товар.Прво добрата вест.Трендот што Черчил е следново за последните 3 години, земајќи фокус далеку од трки и кон казино и игри е континуиран и компанијата се претвора во себе примарно казино/онлајн игри на компанијата наместо првенствено horseracing облека.Казино бруто маржи отиде од 40.7% да 41.8% година текот на последниот квартал, и се ова по само во просек околу 26% од 2012 до 2015 година најдобрите онлајн покер пари. Казино плус Големи Риби Игри сега сметка над 72% од приходите.Во суштина, Черчил е само навистина се тркачки компанија за една четвртина од една година.Освен тоа, тие губат пари секој квартал на horseracing правилно. TwinSpires, во основа онлајн horseracing, му помага на horseracing сегмент како целина се скрши дури и дури и направил мал профит од $5.4 милиони последниот квартал.На патот кон раст во стар сегмент, уште еднаш, ќе дигитални и особено мобилни, како што видовме повторно и повторно со неуспеси и успеси на различни велика БРИТАНИЈА bookies.Тоа, рече, еден од потенцијалните го погодил во раката за Черчил Падови и други мобилни гејмерите ќе бидат Google Android поддршка на коцкање апликации на нивните телефони, па корисниците можат да ги искористат предностите на TwinSpires мобилен.Сега е достапен само на iphone, но ако Азбука некогаш промени својата политика тоа може да биде голема за Черчил најдобрите онлајн покер стан.

TwinSpires има се прават многу добро, дури и без Андроид, со рачка до 10.6% во првиот квартал, откако се до 11% во четвртиот квартал.Како што се дискутира во нивниот последен заработка повик, индустријата беше до 3.1%, па TwinSpires е да расте побрзо од конкуренцијата со 7.5 поени.Во меѓувреме, компанијата го задржува полека проширување на неговото казино и Големи Риби операции светска класа покер со т.ј. cloutier. $25 милиони се потонати во еден хотел во Мејн, голем расходи за компанија како оваа.Големи Риби трошоци се врти околу корисникот стекнување, високо статистички-управувано претпријатие што чини многу во првата за големи врати подоцна.Кога корисникот е првиот стекнати преку маркетинг се трошат, тоа може да потрае години за РЕНТАБИЛНОСТ да се воспостави себеси како корисник игра игри.Откако цената на нов стекнување надминува просечниот корисник вредност, кампањата се запира и се преселив во друг ветува игра што треба се повеќе и повеќе корисници.Иако ова е совршено добар бизнис модел, цената на акциите движење на Черчил Падови акции покажува дека пазарот не навистина се разбере динамиката тука.Фактот дека компанијата одбива да некогаш даваат насоки на своите акционери, како на идни приходи само ја влошува тргување ситуација.Вол Стрит проценки и дали компанијата хитови или промаши нив има големо влијание на краток рок движења за некои, кои, исто така може да предизвикаат тренд промени и донесе на акции во сосема нови насоки.Ние само го видов ова со последните заработка ослободување на крајот на април кои го донесоа на акциите надолу 11% во недела.Заработка проценки беа начин на исклучување поради сметководствени прашања од стекнувања дека само професионална CPA квалификувани во GAAP прирачник ќе се сфати однапред.На врвот на ова, состојбата изгледа диво се надува уште и приходи се непостојаноста и доаѓаат во големи парчиња, се вклопува и започнува од природата на бизнисот.На дивиденда е paltry и ликвидност прилично ниско, па тоа не е дури и приход задржете.Но чекајте...има повеќе!CHDN акции изгледа да се работи во свои универзумот, како и на акции беше едвај dented од минатиот август монетарната контракција, што резултираше со Црн понеделник 24 август со Дау tanking над 1.000 поени во еден ден.Но тогаш тоа падна драматично кога Вол Стрит проценки базирани на нула водство од Черчил Падови, како што е нивната custum—не земајте сметководствени проблеми во предвид, не игра на зборови наменети.Уште една причина да се остави оваа акции и сам е дека Черчил е долг оптоварување е под $1 милијарда сега, и во апсолутна смисла, тоа не е толку лошо во себе.Проблемот е долг држи се случува поради тоа се префрлаат да плати камата поради, и тие нема да бидат во можност да го стори тоа за подолго.Тркалање преку долг е бела легитимен верзија на Понзи шема, OK (ок) за краток рок, додека цените се ниски, но сам по себе се опасни.Инфлацијата е подигање, trending повисоки од минатата јануари, сега над 1%, што не е многу историски, но овој пат има малку или ништо да го спречи тоа.Откако добива изминатите 3%, веројатно до крајот на годината со оглед на американската економија е во целосна вработеност и е за одреден временски период, каматните стапки ќе почнат да растат природно, без Федерални Резерви е да им помогнеме.Тоа изгледа како на јајца се резервирани за зголемување на инфлацијата и зголемување на каматните стапки и јајца може да се изведат во целиот исто време дека Черчил е да се врати принципот на својот долг-финансиран придобивки, $393 милиони денари на што се должи од 2019, а остатокот од 2021 светска класа казино la quinta. Од тогаш, возен долг над било која понатаму може да се докаже невозможно или барем исклучително тешко.Голема Риба ќе треба да се целосно зрели од тогаш со цел да се задоволат исплати, и дали тоа ќе се случи во време е невозможно да се предвиди.Значи, приказната со Черчил Падови е дека тоа е растечка компанија со добар бизнис модел кој чини да се знае она што го прави.Но берзански движења направи нема никаква смисла, и да се донесе коњ тркачки назад во равенката, тргување тоа ќе биде како дербито со див коњ.Тоа не може да се shorted бидејќи тоа ги прави многу работи, нели, не може да се одржи краток рок, бидејќи ликвидност е ниска и движење е непредвидлив, и не го следат општи пазарот бета трендови, и не може да се одржи долгорочна за долг причини и многу мал дивиденда дека едноставно не вреди капитал.Стави/повик се шири може да го направи тоа во опциите на пазарот, но тој вид на позиција зема нерви од челик за управување.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre светско првенство во покер gba rom.