Harrahs казино во близина на атланта ga

нови казино во дотации помине орегон

Од јули 31-ви до 8-ми август, на Тритон SHR Серија има случено во Лондон, Англија во Парк Лејн Хилтон.Главниот Настан на серија неодамна заврши со 130 записи вкупно, вклучувајќи 52 ре-записи.Купување за овој настан беше £100,000, која генерирани £122 милиони евра во вкупниот парите.Настанот беше поставена да се случи за само два дена, но имаше толку голем одѕив на гласачите кои се на 3 ден беше додадена.На крајот, тоа беше Wai Кин Yong кој заработи на прво место победи по завршувањето на договорот во главите-up игра.Главите-Up Круг: Како настан рана надолу за да се последните две, тоа ќе биде Yong против Павле Phua.Интересно, Phau е ко-основач на Тритон и Yong е синот на Ричард Yong, Phua бизнис партнер.Главите-up круг меѓу двете беше навистина не за пари, но повеќе за фали права за победникот.На две ќе завршат согласувајќи се да се справи и место £150,000 на линија за победникот, како и трофејот harrahs казино во близина на атланта ga. Yong беше зад за некое време во текот на главите-up игра, но драматичен страна, ќе му даде чип доведе во покер турнир и тој нема да се повлече додека не го победи била неговата.Откако Phua беше во опасност, тој беше елиминирани од конкуренцијата од страна на Yong држи П-6 младо е K-J off-одговараат.Џек на реката ќе им даде Yong на рака и да победи на турнирот.Според PokerNews.. нови казино во greensburg pa. Yong коментираше игра против Phua во главите-up натпреварот со која се наведува: "Тоа се чувствува одлично да се игра против Павле; тоа не се случи порано.Јас сум само случува да се игра мојот најдобар и да си одат за победа." И тој, освојувањето на прво место победа и вкупно £2,591,695 за неговите напори.Главниот Настан Конечна Табела Резултати Првите Пет: нови казино во големиот остров небраска.