најблиску казино на александар град

ny

Пенсилванија е првиот сателитски казино аукција добитник е на иста компанија тужи за укинување на законот авторизирање на оние мини-казина.Во средата, Пенсилванија Игри Одбор за Контрола најави дека Mountainview Чистокрвни Трки Друштво, подружница на регионалната казино оператор Penn National Игри (PNG), го освои аукција за првите 10 можно Категорија 4 казино лиценци. PNG платиле 50.1 m за лиценца, веѓа подигнување на премијата во текот на минимум почетната од $7.5 m.Фактот дека PNG учествуваа на аукцијата на прво место е подеднакво изненадувачки, со оглед на тоа дека тоа е спротивно на сателитски казино планови од самиот почеток и е поднесена тужба оваа недела бараат да се поништи коцкање проширување законот на државата помина минатата година најблиску казино на александар град. PNG е опозицијата да мини-казина е дека законот забранува истите да бидат изградени во рамките на 25 километри радиус на било на државата постојните 12 тули и малтер казина. PNG став е дека овие се преклопуваат тампон зони штит на други оператори од Мачка 4 конкуренција, а PNG Холивуд Казино во Penn National Race Course е изолиран и изложени ал. PNG е победа понуда ви дозволува да ги изберете местото на неговата Мачка 4 место – под услов да не е во еден од приближно 40% од општините кои се одјавиле на водење – и компанијата одбра област на Њујорк Каунти околу еден час возење од Холивуд. PNG виш ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ за односи со јавност Ерик Schippers кажано Philly.com дека компанијата има "едно око за одбрана, едно око на дело" додека одлуки за својата одлука.Избраниот сајт ефикасно блокови други оператори од horning во Холивуд е трева, па PNG очигледно решиле дека ако некој требаше да cannibalize Холивуд приходите, тоа би можело да биде PNG најблиску казино да albany. PNG е до петок да ги достават своите $50.1 м плаќање, по што ќе имаат шест месеци да поднесе својата лиценца апликација укажува на прецизни на новото место.Места-само лиценца на трошоците $7.5 m, но PNG има опција за плаќање на дополнителни $2.5 m за право да се додаде до 30 игри маси (плус опција на додавање на дополнителни 10 табели по една година од операцијата) ny. PNG е тужба обвинува државата на кршење на неговите уставни права на еднаква заштита според закон и поради процесот.Компанијата вели дека планира да се повлече својата понуда треба да ги своите тужбата докаже успешна.Состојбата е следна мини-казино аукцијата е закажана за јануари 24 казино во близина на бурбон стрит њу орлеанс. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино во близина на boyne градот mi.