нови казино во големиот остров небраска

како да се освојат покер раце

Три Арканзас окрузи ќе генерира комбинирано $122 милиони денари во годишните даночни приходи ако државата одлучи да ги легализира казина во државата.Ова беше наодите од Оклахома-врз основа на Економското Влијание Група, која се спроведе студија на ефектот на легализирање казина во Арканзас само еден месец пред жителите гласаат за предложените уставни измени во ноември.Студијата е овластена од страна на Тулса Светот се изјасниле дека про-казино група излезе со проценетата можни дополнителни даночни приходи врз претпоставката дека 18 отсто од секоја казино е нето коцкање приходи ќе одат кон државата, друг .5 проценти ќе одат на каунти и 1,5 проценти ќе одат на градот нови казино во големиот остров небраска. "Врз основа на нашите наоди, ние веруваме во текот на Прашањето 5 ќе резултира во значителни Арканзас инвестирање, создавање или поддршка на илјадници работни места, обезбедувајќи нов извор на приходи од даноци за државата и локалните заедници," економист Кајл Деканот, се вели во изјавата објавена од страна на про-казино група , според новинската агенција.Студијата, платен од страна на Арканзас Победи во 2016 година, исто така, утврди дека 3,400 изградба работни места ќе бидат ставени на располагање во три казина се предложени во Boone, Милер, и Вашингтон окрузи доколку гласачите да одобри измена на државата-уставот.Групата се користи Хард Рок Hotel & Casino Тулса во Оклахома, кој вработува околу 1,500 луѓе, да се споредат Boone и Вашингтон каунти казина додека Милер Каунти казино е во однос на Cherokee Казино Ролан во Оклахома, која има персонал од 500 луѓе.Според извештајот, Cherokee Нација Забава е подготвен да работи казино во Вашингтон Каунти избирачи треба да ја одобрат референдум.Тоа ќе се потсетиме дека Cherokee потпиша договор со Арканзас Победи во 2016 година да се изгради и да работат на казино во округот.Тоа ќе биде историски за племенска група бидејќи тоа ќе биде прв од ваков локации каде што тие ќе бидат изградба на казино исклучување племенски земјиште.Противниците на гласање мерка, сепак, ги осуди студијата како "политичка пропаганда." "Овој" студија " е политичка пропаганда и не вреди да се на хартија тоа е отпечатен на," Заштита на Арканзас Вредности/Стоп Казина Сега Претседател Чак Lange се вели во соопштението.Републиканците влада нови казино во дотации помине орегон.
Ас Hutchinson, кој се противи на мерка, рече тој верува дека тоа е "далеку од" се за создавање на нови работни места."Ова прашање ќе секако има негативно влијание на нашите заедници, и тоа без сомнеж ќе се создаде кои се надвор од државните монополи," Hutchinson се вели во соопштението како да се печат mail слот во врата. "Ова е лоша работа за нашата држава." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да се освојат покер раце.