ресторан du казино де сент рафаел

chiens jouant ау покер 9

Легендарниот Лас Вегас бројки може да се најде победа голема целиот град, но легендарниот спортски обложувања икона Били Walters би сакал да заборават на неговата неодамнешна историја, сега дека тој е наредено од страна на федералниот судија да плати $25.4 милиони евра казна за инсајдерско тргување ресторан du казино де сент рафаел. Walters беше осуден во април на профитирање од нелегално занаети на Деканот Храна акции, користење на информациите обезбедени од страна на екс-Декан Храна претседател Том Дејвис.Во јули, на 71-годишниот Walters бил осуден на пет години затвор од страна на Судијата Кевин Castel, кој се нарекува него "е измамник и криминалец, и не е многу умен еден." Во средата, на истиот судија кажал дека ќе ја наметне $25.4 милиони евра парична казна, за разлика од порано $10 милиони евра, затоа што е количина која може да биде дефинитивно проследи до Walters' нелегална занаети.Таа бројка е оценета како врв на ледениот брег, сепак, со обвинителите порано ставање на бројот на "најмалку $43 милиони евра." Дејвис сведочеа против неговиот поранешен пријател како дел од молба зделка, тврдејќи дека тој да стане "виртуелен канал на информации," споделување на компанијата тајни доставена до Walters преку при-пејд мобилни телефони, која пар познати како нивните "лилјак телефони." Тој тврди дека природата на нивниот однос променета по Walters leant него речиси 1 милион долари ресторан du казино де саксонските. "[После тоа] станав задолжена за него", рече тој ресторан du казино de st gilles повторно обединување. "Тој стана се повеќе се бара на информации." Про-играч на голф на Фил Mickelson исто така беше embroiled во случај, откако се направени 1 милион долари на Деканот Храна, занаети по примањето совети од Walters chiens jouant ау покер 9. Mickelson не беше вклучена на било криминал, а не бил повикан да се појави на суд.Тој брзо ги враќаат на 1 милион долари. Walters има апелираше прогласен за виновен, но неговото барање да останат слободни за кауција додека жалба се смета беше одбиена минатата недела.Тој е должно да започне неговата реченица на октомври 10.
Валтер е адвокатите ќе тврдат дека судењето беше обележана со серија од протекување на чувствителни информации во врска со истрагата, направени од страна на агент на ФБИ да го притиснете во 2014 година chien jouant ау покер tableau. Тие, исто така тврдат, што тие направиле во текот на судењето, дека Дејвис беше несигурен сведок кој "погрешно се подразбираат Walters само по тој е фатен како го крадат од милосрдието и мамење на неговиот даноци." Дејвис примен во судот што тој проневерени средства од една добротворна организација за тепаните жени што тој во голема мера се потрошени на коцкање и проститутки.Тој исто така признал дека тој изјави Walters на пари тој го позајмил од него ќе се користи за рефинансирање на Далас банка, но всушност Дејвис засвири на коцкање, вклучувајќи $200,000 на една рака на блек џек..