слот jili

покер сајтови кои прифаќа paypal во канада

Гласање не беше се одржа во расправа за законот со цел да се легализира онлајн покер во Калифорнија.Законот, AB 2863, беше воведен од страна на Assemblyman Адам Сива во февруари и беше едногласно донесени 19-0 од страна на Собранието и Невладина Организација Комитет во април.Тоа повторно беше доставен до Собранието Appropriations Комитет, со две третини од гласовите кои се потребни за законот да помине на Сенатот.Промени оттогаш се спроведува за сметка, вклучувајќи ги и "лош актер" клаузула дека ќе се забрани оператори кои се прифатени онлајн wagers од НАС-врз основа на играчите по декември 2011 година од работењето во државата, кој ќе не вклучуваат PokerStars слот jili.
Lorena Гонзалес, претседавач на Собранието Appropriations Одбор, посочи дека законот може да биде изменета и гласале за "во текот на следните две недели", според Онлајн Покер Извештај.Нема официјален датум му е даден на следната расправа за законот но комисијата рече дека тоа може да биде закажан за 22 јуни.На "лошиот актер" аргумент може да биде главен камен на сопнување законот мора да се надминат, како Pechanga коалиција, која вклучува Pechanga Бенд на Luiseno Индијанци и Agua Caliente Бенд на Cahuilla Индијанци, е со цел да се спречи PokerStars да влезат на пазарот како резултат на неговата континуирана операции во државата и по онлајн коцкање во САД е направен нелегално во 2006 година слот заеднички во ansys workbench. Џеф Grubbe, Agua Caliente претседател, рече на сослушувањето: "прашања на кои е погодна да биде лиценциран и расипани средства кои нелегални игри оператори пресметани преку незаконско игри за пет или повеќе години се работите што се вози нас да се силно се противат на ова мерка." слот џокер 123 депозит pulsa.