џокер слот среќа бога 2

wms волшебникот од оз слотови онлајн

Додека очите се чини дека да се биде на нов казино да биде изградена во Поголема Hartford областа на Конектикат, една неодамнешна студија од страна на Oxford Economics, покажува дека Fairfield Каунти, всушност, ќе биде во можност да имаат корист подобро финансиски, ако новиот казино беше ставен во нивната област, наместо.Студијата е овластена од страна на MGM Места.Според студијата, ако комерцијална казино била изградена во југозападниот дел од Конектикат, колку што е $545 милиони повеќе може да бидат генерирани во вкупно.Ова вклучува $128 милиони денари повеќе заработени во даночните приходи од казино би доколку се наоѓа во северниот дел на централна област на државата.Поставување на казино во област како што се Fairfield Каунти, исто така, ќе се создаде повеќе работни места, некои 3,600 повеќе, според наодите.Во 2015 година, Конектикат достигна договор со Mohegan и Mashantucket Pequot племиња да ги користат не-племенски земјиште да се создаде казино.Ова ќе биде прв пат државата ќе го стори тоа.Работењето на Mohegan Сонцето и Foxwoods Одморалиште, племиња се надеваат да се создаде казино во Hartford, место кое ќе биде во можност да се натпреваруваат со новите казино изграден од страна на MGM во Спрингфилд, град во близина на Масачусетс џокер слот среќа бога 2. MGM Извршниот ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ, Глобалната Владата и Индустријата Работи, Алан Feldman, изјави дека во крајна линија е да се утврди каде Конектикат добива најдоброто договор.Повеќе сеопфатна студија на појасна одговорот ќе биде.Според наодите, на јасен одговор не е Hartford регионот.Во југозападниот дел од државата, Feldman верува дека ќе има повеќе работни места, да се донесе регионот, повеќе приходи и повеќе можност за раст на економијата.Претставници на MGM, изјави дека тие се надеваат дека студијата ќе ги поттикне државните службеници да направи свој студија за да се обиде и да се утврди дали различни локации ќе бидат повеќе од корист за економијата со нов казино изградба. џокер слот apk преземете ios.