се коцкање добивки оданочуваат во нов зеланд

слободен врти без депозит слотови

Приходите се зголемуваат, но има данок прашање заматување иднината На Q4-2014 година резултати од Г-дин Зелена онлајн казино група имаше добри и лоши вести за инвеститорите оваа недела; y-o-y приходи порасна за 28,3 проценти, но компанијата е bracing себе за влијанието на можните даночни хит од Австриската влада.Г-дин.Зелена директори оваа недела тврди група на изведбата имаше outstripped дека на индустријата просек, се проценува на 13 проценти раст во однос, и дека претпријатието продолжува да го фати удел на пазарот.Во четвртиот квартал, игра победи и други приходи се зголемени за целосна 28.3% на SEK 174.8 милиони денари (136.2), во споредба со годината претходно период се коцкање добивки оданочуваат во нов зеланд. EBITDA со исклучок на предмети кои влијаат споредливост за четвртиот квартал беше SEK 17.0 милиони денари (18.7), надолу 9.4 проценти на SEK 134.8 милиони евра.Сепак, Управување беше однапред во известување дека компанијата EBITDA биле погодени од Австриската даночни спорови, бара поставување настрана од SEK108 милиони непредвидени трошоци.Потенцијалните даночни полнење може да се види MrGreen пост негативна EBITDA на SEK -95.1 милиони денари (Q4 2013 EBITDA – SEK18.7 милиони евра).На цела година 2014 основа, EBITDA со исклучок на предмети кои влијаат споредливост беше SEK 134.8 милиони денари (106.8), до 26.2 проценти.Предмети кои влијаат споредливост изнесува негативно SEK 112.1 милиони денари (neg: 4.7) во текот на годината.На предмети кои влијаат споредливост главно се состојат од обезбедување за Австрискиот даночен спор (SEK 108.1 милиони евра), додека останатите SEK 4 милиони се состои од преструктурирање трошоци на неповратен природата, кои беа обвинети за цел на реализација на петлите и поефикасна организација на работењето се коцкање добивки оданочуваат во охајо. EBIT за четвртиот квартал е негативен SEK 110.4 (пос: 6.6) милиони денари.На приходи за цела година изнесува SEK 659.4 милиони денари (483.9), до 36.3 проценти.Одборот предложи дивиденда одговара на SEK 1.30 по акција.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година се коцкање добивки оданочуваат во оклахома. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] слободен врти без депозит слотови.