онлајн казино велика британија kingcasinobonus

u може да се победи на слотови

2016 година Колеџ Фудбал Плејофот Националниот Шампионат Clemson Тигри наспроти Алабама Crimson Tide понеделник, 11 јануари, 2016 година, од 8:30 часот ЕТ Универзитетот на Феникс Стадион Линија Алабама -7 Вкупно 52 Многу е направен за Алабама Crimson Tide дело со Heisman Трофеј Дерек Хенри победник и востанието на нивниот одбранбен Џејк Coker и пламнал speedster широк приемник Калвин Ridley, но тоа е во дефанзива пред седум тоа зависи нивната успешна сезона.Оваа одбрана за Алабама користи различни шеми но наследник "леб и путер' позиција е 4 5 2 поставете позиција.Ова особено шема одзема длабоко топката на нивниот противник и ограничувања долго добивки случува под тој начин што нивните фонт 4 тешки за нивниот противник да се здобијат со било yardage или со водење на топката или фрлање на pigskin.На Crimson Tide одбрана ќе имаат предизвик најтешките бидејќи дозволувајќи им на Мисисипи е passer Чад Кели да се фрли за 341 дворови и 4 touchdowns на 19 септември во нивните најлош напор на сезоната губење 43 до 37 онлајн казино велика британија kingcasinobonus. Алабама е одбрана дури и ќе се соочи со поцврста тест кога ќе се сретнат Clemson е одбранбен DeShaun Вотсон, кој е дуелот закана со неговите нозе и рака онлајн казино во сад без депозит. Sophomore helmsman Вотсон има завршено 287 од 413 фрла за 3,512 дворови и 30 touchdowns.Дополнително тој има 887 дворови брзаат во 163 обиди и има 11 брзаат touchdowns.Тој е единствениот играч во државата со најмалку 800 метри брзаат и 3,500 метри поминува.Всушност, тој е првиот играч да го направат тоа од 2012 (Џони Manziel на Тексас А&М).Логика ќе имаат, Watson е бог надарени брзина ќе се надминуваат Crimson Tide е тежината на одбрана.Нападот е голема причина Clemson има 10 игри од најмалку 200 метри брзаат, вклучувајќи победи над Луисвил, нотр дам, Грузија Техника и Флорида Држава.На Clemson Тигар одбрана е рангирана на 7-ми во нацијата во целина.Ајде да ги одблизу на оваа одбрана.Во Крајна Линија: јас немам грижи за двете дела постигнувајќи повеќе од "пристојна", но тоа е и одбрана што да се стави на амортизерите на мојот избор.Реална облог е на "повеќе" за 2 причини u може да се победи пари на doubleu казино. Алабама е рангирана 32nd во напад напад на 34 поени по натпревар u може да се победи на слотови. Сега тука е мојата примарна проблем со Тигар одбрана, тие им овозможуваат на 124 брзаат дворови на matchup.Она што ми пречи е ќе Дерек Хенри ја дава својата сите во оваа игра да се знае милиони долари чека него во МАК?Избор: во Текот 52 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre u може да се добијат пари за онлајн слотови.