конечно

vida де jogador де покер

Казино оператор Лас Вегас Песоци има освоено суд победата над deadbeat коцкар кој се обидел да беспомошна на компанијата Сингапур имот надвор од речиси US$2м.Во резиме на пресудата на судот, издадена минатиот месец, Сингапур е Висок Суд наредил 70-годишниот локален бизнисмен Дарвин Liman да плати Марина Беј Песоци казино $1.92 м конечно. The Straits Times објави дека сума беше единствен најголемата пресудата против deadbeat коцкар дека казино победи во 2016 година напишете текст.

Liman бил еден МБС редовни бидејќи имотот отвори во 2010 година, но неговата среќа истрча во јуни 2015 година, кога казино издадени него кредит во вредност од $2m и тој веднаш ќе изгуби многу.Парите требало да биде исплатен во рок од две недели, но тоа беше се до ноември 2015 дека Liman го направи своето прво исплата од $50к, додека неговото високо-ролери статус право него да дискреционо попуст само под $29k.Но Liman направени никакви дополнителни плаќања, се прашува МБС да се ослободи нивните адвокати.МБС адвокати тврдат дека Liman правни орли имаше покренато никаква легитимна аргументи за тоа зошто тој не треба да се бара во чест на неговата коцкање маркер, надвор од неговото тврдење дека тој не всушност должам казино ништо.Дру & Napier адвокат Kelvin Тен тврди дека немало потреба за целосна судењето, како Liman за одбрана "изнесува ништо повеќе од еден гол побивање на тврдењето" додека предизвик МБС да се "покаже доказ" на својот долг.Со очигледен доказ на Liman финансиски договор со МБС, судот се согласија дека Liman не успеа да се покаже можноста за монтажа разумно прифатлив за одбрана, и на тој начин се доделува МБС' конкурираат за резиме на пресудата види grenier aix geant казино. Liman има подобра среќа во други казина, вклучувајќи $2.04 м резултат во 2004 година во Cambodian казино оператор NagaCorp е оригинални игри сопственост на брод лебдат на Mekong Реката надвор Phnom Penh.МБС има својот удел на работи-in-со високо-ролки кои се обиделе да се тркалаат подалеку, без да плаќаат на нивните долгови.Но најголемиот може да се дојде пред една година, кога Кинески медиуми објавија дека МБС беше тужи два Кинески директори, вклучувајќи Xiao Wenge, поранешен претседател на САД-базирани DMG Забава и Медиа, за неплатени маркери во вредност од над С$17m (м).Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre vida де jogador де покер.