како да се блеф подобро во покер

слот jdb депозит pulsa без бери прима potongan

Дан Кели – $26,632 5 како да се блеф подобро во покер. Percal поразен Алан Wehbi, Константин Ramazanov, и Бенџамин Geisman да стигнат до полуфиналето.Париз Aviators Алекс Luneau дојде во WSOP како еден од во-форма играчи во Евроазија Конференција.На Французинот имаше освоено две шест-max игри и поразени на талентирани италијански Дарио Sammartino во неговото само главите-up натпревар како да се блокирате самите себе од коцкање онлајн. 778 учесници создаде вкупната награда басен на нешто повеќе од еден милион долари, а победникот ќе одиме подалеку со $212,604.

Тод Barlow – $13,524 7 како да се блеф фати во покер. Том Френклин – $38,582 4. Константин Маслак – $19,775 6 слот jdb депозит pulsa без бери прима potongan.
Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre. Рајан Д'Angelo – $92,338 2.