казино дилер училиште ванкувер wa

бесплатен паркинг во близина на ѕвезда казино

Казино оператор Цезар Забава Корп (CEC) е потпиша Њујорк спортски обложувања партнерство со племенски игри оператор Oneida Индискиот Народ.Во средата, Цезар и Oneidas најави своите нови "иновативни сојузот за спортско обложување и маркетинг", кој ќе се донесе правна спортски обложување на Oneidas' три северот на државата Њујорк казина, вклучувајќи Вртење Камен Одморалиште Казино во Верона, Жолти Тули Казино и Точка Место Казино.Новите партнери велат дека нивните лиценцирање и брендирање аранжманот ќе започне со лансирањето на "Дневна со Цезар Спорт" на Вртење Камен подоцна оваа година, во очекување преглед на партнерство со Националната Индиски Игри Комисија и Државата Њу Јорк Игри Комисија за издавање на нови спортски обложувања прописи казино дилер училиште ванкувер wa.
Oneida Нација претставник Ray Halbritter рече дека неговата група беше задоволство да се биде teaming со Цезар, која тој тврдеше дека е "во класата на своја" кога станува збор за спортско обложување.Цезар' exec ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на игри Христијански Стјуарт тврди дека Oneidas "споделување на нашата посветеност за надминување гостин очекувања" и предвиде големи нешта за Вртење Камен е нов спортски салон.Њујорк е комерцијални казино оператори, исто така, бил зафатен мастило своите спортски обложувања партнерства и покрај државата, бидејќи не успеа да го одобри спортски обложувања законодавство минатата година.Сепак, 2013 закон со кој е дозволено оние комерцијални казина дозволено оператори да се започне со wagering очекување (а) промена во сојузна обложување закон и (б) одобрување на нови обложување прописи.Минатото лето, на Oneidas најави дека неговата 1993 игри компактен со државата им овозможува на племето на "усвојат сите игри спецификација што е дозволено, во Њујорк, без било какви дополнителни одобренија од страна на државата." Државната други игри племиња – на Seneca и Mohawk нации – допрва треба да јавно да ги објави своите спортски wagering планови.Државната 2013 казино закон беше мајката на потенцијалот за интернет и мобилни спортски wagering, што го прави јасно дали државата игри регулаторите имаат овластување да одобри ништо, но земјиште-врз основа на вложување.Њујорк уставот бара избирачкиот одобрување на било коцкање проширување.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино дилер претпоставен на работното место.