постои наука за рулет

најдобрите нема леплива казино бонус

Број 10 Охајо, Држава (10-1, 7-1 Голема Десет) го поздравува No. 4 Мичиген (10-1, 8-0 Голема Десет) до Потковица во саботата во ривалство игра која има значителни Колеџ Фудбал Плејофот импликации.И за прв пат во 51 игри, Buckeyes влезе во натпреварот во повеќето невообичаени позиција на аутсајдер.Според ESPN Статистика & Info, последен пат Охајо, Држава започна игра како аутсајдер беше назад во 2015 година за време на националниот шампионат наспроти Орегон (на Buckeyes освои 42-20).Цезар Палата и Westgate SuperBook двата отвори 2018 Мичиген наспроти OSU игра со посета на Крволочни забележување на т.н " на Buckeyes 3.5 поени.Линијата оттогаш, се зголеми на четири поени.Од понеделник, спортски bettors фаворизираат Крволочни може да се најде малку подобро шансите на Мираж sportsbook (3.5 поени) постои наука за рулет.

ESPN Фудбалски Сила Индекс, компјутерски модел кој проекти резултати врз основа на 10,000 симулации, дава Мичиген на 54.3 проценти шанса за победа.Охајо, Држава наспроти Мичиген е една од најпознатите storied rivalries во сите колеџ спортови.Ако играта требаше да се случи пред еден месец, шансите веројатно ќе ја фаворизира Buckeyes.Во средината на октомври, Охајо, Држава беше непоразен и кругот бр.2 во земјата.Потоа тие биле шокирани од unranked Purdue 49-20, и Buckeyes сеуште не е иста, бидејќи.Тие тесно да се избегнуваат Небраска 36-31, не победи тогаш-Бр 18 Држава Мичиген 26-6, но тогаш се потребни продолженијата против pitiful Мериленд тим да победи 52-51 постои ли тајна да се победа на слот машини. Во меѓувреме, Мичиген има чинеше незапирлива.Крволочни освои три последователни игри во текот на рангирана противници (No најдобри не се технички слот кањоните во јута.

15 Висконсин, Бр 24 Држава Мичиген, Бр 14 Пен Државата), и имаат cruised изминатите две недели минатото смирен Rutgers и Индијана.Поранешниот Мичиген одбранбен Том Брејди вели дека по шест последователни загуби на OSU, ова е Пченка и Сина е година.Јас сум изгубил многу години на влогот до Охајо, Држава момци," Брејди изјави на новинарите во понеделникот најдобрите нема леплива казино бонус. "Но ова е нашиот година, бебе!Мислам дека ние се случува да се ослободат својот задник.Не можам да дочекам да се види тоа." Мичиген е на одмазда турнеја.По добивање назад во Мичиген, Државата, Пен Државата, и Висконсин за 2017 загуби, само нивните најтешките одмазда игра останува во OSU.Денот на благодарноста и фудбал, одат рака под рака, и таму ќе биде многу колеџ pigskin служи за навивачите.Пет игри јама Топ 25 програми од еден на друг.Заедно со Мичиген наспроти OSU, Бр 6 Оклахома игра на No. 9 Западна Вирџинија.На Sooners се фаворизира една точка.Нема најдобрите нема велика британија коцкање сајтови.
18 Вашингтон (+3) се пушта во државата ривал Број 8 во Државата Вашингтон, Бр 12 Сиракуза (+7) патува за да Бр 20 Бостон Колеџ, и Бр 23 Јута Државата (+3) игра на Број 25 Boise State.Алабама, едногласна Број 1 тим во земјата, е 24-точка омилен преку посета на Обурн.На Crimson Tide имаат најкраток Лас Вегас шанси за победа на националните наслов на 2/5. блек џек парфем цена во пакистан.