она што е сино распоредување слотови

ролна em во слободните слотови онлајн

Властите во Непал се бараат живот реченици за пет фудбалери обвинет за предавство во текот наводно натпревар одредување.Минатиот месец, Nepalese органи приведени пет фудбалери, вклучувајќи ги и националните капитен на тимот Sagar Thapa, во текот на наводите на играчи colluded да се утврдат неколку натпревари, вклучувајќи ги и квалификациите за 2014 година ФИФА Светското Првенство во Бразил.Во неделата, Bhadrakali Pokharel, Матичарот во Специјалниот Суд во Катманду, изјави Agence France-Пресе дека Thapa, голман Ritesh Thapa, бранител Sandip Rai и поранешните играчи Bikash Singh Chhetri и Anjan КС "беа пронајдени вклучени во натпревар-одредување .. она што е сино распоредување слотови. прифаќање на пари да се изгуби натпревари." Наводната chicanery се протега во текот на осум години и вклучува неколку игри во Непал е неуспешно извршување на чамец во 2014 година на Светското Првенство.Непал изгуби еден од овие натпревари против Јордан од страна резултат на 9-0. Полицијата тврдат дека тие имаат докази од банкарски трансакции поврзување на пет со меѓународниот натпревар fixers во Малезија и Сингапур.На fixers наводно направени депозити во фудбалери' банкарски сметки кои се движат од $1,000 во $1,500 ролна em во фати една голема слотови. Играчи биле задолжени со субверзија ("rastra biplav") ака предавство под Дел 3.3.1 на Криминал против Државата и Казнување Дело, 1989 година ролна em во риболов слотови. Законот повици за живот затвор за некој да се најде "предизвикување или се обидуваат да предизвика пореметување со намерата на jeopardizing Непал е суверенитет, интегритет или на национално единство." Pokharel рече Судот би рекорд на играчите изјави во понеделникот, по што рочиште ќе се одржи за да се утврди дали играчи може да биде објавен на кауција или ќе остане во притвор.На земјата фудбалската асоцијација, кој има намера да го спроведе сопствена истрага на ова прашање, има суспендирани играчи во очекување на резултатите од полициската истрага.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre ролна em во слободните слотови онлајн.