ресторани во ѕвезда казино сиднеј

canl покер oyunlar

Тој е вртење 35 во Мај ресторани во ѕвезда казино сиднеј. Dana Бела се појави на ESPN веќе да се каже дека featherweight шампион веќе нема да бидат вклучени во UFC 200 оваа јули, што е огромна загуба за сите на кои картичка и промоција себе.Сепак, ова е многу реален проблем за UFC и обемот достигнува и подалеку од само Конор McGregor и жално инцидент околу Joao Carvalho, кој почина минатата недела, по одржувањето на повреди на главата во TKO на косата.Ние сите се следните како Ronda Rousey е постојано и внимателно да се следи нејзиното закрепнување по добивање разрушен во черепот со Свети Holm во UFC 193. McGregor, во суштина, она што остава многу проектот што насекаде од $10 до $15 милиони во непосредна заработка од UFC 200 на маса, како и за какви било идни приходи, со горење овој мост на начин што тој го направил.Дека изгледа како многу пари едноставно да се игнорира.Дури и Оскар де ла Hoya излезе за "целосно фер и директно до бори" против Флојд Mayweather за конечен, големиот ден на исплата на косата.Тоа не е како UFC борци се направи многу милиони или ресторани во стар град казино. Па таму е преседан тука за UFC да се намали борци од голема картички без разлика колку е голема од натпреварот тие се наредени за.Но влече McGregor од UFC 200 кратко време по тој најави своето пензионирање, исто така, се чини дека жестока реакција од страна на компанија е голем промотор.Ако тие знаеле дека McGregor требаше да се најде начин за излез од реваншот со Diaz, не е 100% шанса дека Бела прави се што е во неговата моќ да излезат пред тоа, наместо да им се овозможи McGregor диктира ситуација.Сè што знаеме за Dana поени кон овој курс на дејствување.Значи, прашањето мора да се запраша: што беше McGregor држи надвор од промовирање на борбата со цел да се избегне целосно?Како што реков а додека се врати кога борбата беше најавено, таму беше малку да се стекнат со реваншот против Diaz за двете страни.Победа за Diaz не поткрепат своите шанси во поделбата, ниту, пак, да му било повеќе од домаќинство име од тој веќе е.Загуба за McGregor само дополнително ја топи неговиот статус како икона и да се подготви во спортот.Победа за McGregor само значи дека тој има да се бори против Diaz трет пат во чудни ривалство, која дури и не чини да се биде underscored со природна тежина класа.Јас не одам да се каже дека McGregor беше исплашена на Diaz, бидејќи тоа едноставно не изгледа веродостојно, но има ризик-награда тука за McGregor, кој беше 50/50, во најдобар случај.Дури и шансите креаторите беа објавување Diaz како разумно силен фаворит во реваншот. McGregor е само 27 години, па слична hiatus сепак ќе го врати во рок од традиционалните прозорец за еден спортист е физички премиер.Се разбира, ние не сте слушнале последните McGregor.Ако Dana Бела буди војна на зборови со Еден Познат, тогаш не е обврзана да биде реакција.Тоа е таков срам, но во исто време, сосема разбирливо потег од страна на еден борец потресен од бруталните сликата на некој колега е ненавремено донесување.Повеќе од губење на голем шампион и блокбастер entertainer, тоа е UFC е најголемиот страв да се реализираат.Не многу борци ќе следат во McGregor е стапки, бидејќи тие немаат речиси истата банкарска сметка која тој го прави, ниту камења да одиме подалеку од пари колку тој само направил.Но, ако ова се случува во рамките на UFC, тогаш компанијата е стравот станува застрашувачка реалност.Најмалку McGregor може да одиме подалеку од спортот знаејќи тој остави траен наследство, и дека времето лечи сите рани.Ние сите знаеме дека заработка потенцијал е најдобар mender за скршени мостови кога станува збор за ситуации како овие canl покер oynamak istiyorum. McGregor направи многу пари, но не и многу повеќе од ветеран безбол играч не во една сезона.Ако McGregor не само да одиме подалеку од UFC 200 финансиски причини, тој најверојатно губење на преговарачкиот битка со Dana Бела за поголема исплата на настанот.Но, постои нешто што се автентични за McGregor.Јас верувам дека Carvalho смртта стави својот живот во перспектива на многу голем степен.Смртта има начин да го направат тоа.ТОЈ ЌЕ СЕ ВРАТИ?Да бидам искрен, ние не сме сосема сигурни дека McGregor е всушност исчезна.Но врата е секогаш отворена canl покер oyunlar. Никој не треба да се зборува срање за тоа повеќе canl слот nas l oynan р.