Slotocash казино без депозит бонус 2021

работа во казино лима

Уште еден ден, уште еден милијардер добива #MeToo'ed.Купи натопи?Нема.И покрај Дин Установи' паѓа 18% од наводите беа објавени на Wall Street Journal на децении на систематски сексуална предаторите од страна на извршниот ДИРЕКТОР на Стив Wynn, состојбата останува да го продаде.Акционерите треба да ги земат предвид падот благослов во себе, бидејќи се одвиваат работите да се влоши за игри акции оваа година во одборот.Размислете за тоа forewarning да излезат на Дин пред економската ситуација почнува да се значително се влошува.Повеќето дискусии на тековната investability на Дин Одморалишта се центриран околу прашањето дали казино синџир може да продолжи да се изврши, како и без неговото водство и деловна смисла.Тоа е, секако валидна прашање, но тоа е малку покрај точка.Главната поента е дека Дин е една од најпознатите испарливи голема капа казино акции во светот, неговата цена флуктуирачки диво со секоја следна криза.Како исклучителни на извршен ДИРЕКТОР како Стив Wynn е, тој може да го запре неговото акции од паѓање спектакуларно кога криза хитови.На Макао фрлам која започна во 2014 година избриша далеку 80% од Дин вредноста од врвот до дното, и кризата од 2008 година, беше уште полошо.Од октомври 2007 до Март 2009 година, Дин акции беа уништени, губење на dizzying 90% од нивната вредност 1929 стил.Овие забележителни nosedives се случи без никаква конекција со Стив Wynn сексуално однесување, и кога на пазарот се крши, Дин Летувалишта ќе биде меѓу првите акции за да го сигнализира тоа, исто како што тоа беше во 2007 година slotocash казино без депозит бонус 2021. Додека S&P 500 се уште беше флерт со својот сите времиња издигнувања во декември истата година, Дин веќе било долу 30%.Во 2014 година, Дин беше меѓу првите Macau акции за да се сигнал дека нешто не е во ред, ги споредува ценовните движења на BJK игри ЕТФ.Само судејќи според начинот на акции занаети, тоа веројатно ќе биде меѓу првите коцкање акции да се пробие во 2018, ако тоа нели го најави падот веќе благодарение на непријатна катализатор.Без оглед на тоа дали наводите против Стив Wynn се вистинити или не, мора да се справи со нив ќе си го одземе вниманието од неговиот бизнис значително.Дин е извршен ДИРЕКТОР познат по своето внимание кон детали.Тој нема да биде во можност да се обрне повеќе внимание на детали од добивање на јавно означени како сексуален предатор.На мистиката околу него и стравот од него најчесто се качил сега.Неговите планови за проширување во Бостон може да се попречени од страна на контроверзии, бидејќи градот и државата политичари и регулаторите не сакате да се гледа како пријателски кон посрамен Републиканската милијардер.Кој знае како Macanese органи се случува да се одговори на ова или sloto легенди казино без депозит бонус кодови 2021. Schadenfreude може да се направи регулатори на сите националности многу bolder во нивните shakedowns, никогаш не е добра за бизнисот.Но, дури и во најдобар случај сценарио кое Стив Wynn е во можност да одат за бизнис како и обично што ако ништо од ова не се случува, најдобро што може да се случи на акции и да е тие се опорави издигнувања, малку пауза повисоко, а потоа да падне со остатокот на глобалната економија и берзи.Со оглед на историската точност на Дин акции, тоа е само вреди да се обложи на најдобар случај сценарио.Она што мене најмногу загрижени дека акциите во одборот се за да се добие зачукуваше е дека НИ понудата на пари е проширување на својот најмал чекор за ова време од годината, бидејќи најмалку 1999 година, првата година во која банката на Федерални Резерви почна да влезете неделна понудата на пари на својата веб страница.Ако ние се сврти кон Кина како можна заштеда на благодатта за Дин бидејќи Macau приходи се обично два пати повеќе од оние на Лас Вегас секој квартал, сметаме дека Кина е понудата на пари раст е исто како слабите.Според Тргување Економија, Кина М2 понудата на пари е во пораст во својот најмал годишна брзина од најмалку јануари 1996 година, како далеку назад како сајт има евиденција за.Ова не е добро за акции.Ако имате било која позиција во Дин, се продаде во текот на неделата и да се ослободи од it sloto легенди казино без депозит бонус.

By на крајот на оваа година, Дин можеше да се види уште еден 70% пад или повеќе.Тоа се случило два пати пред и тоа може да се случи повторно.Како јас гледам на пазарот на фјучерси, Дау е долу тројно цифри повторно и Дин е долу друг 1.5%, на VIX само поминале 14 и пазари на глобално ниво се под притисок.Ова би можело да се значително полошо пред недела е завршена.Благодарение на Стив Wynn, многу Дин акционерите веќе сте излегле неколку дена рано.На Стив Wynn случај речиси сигурно нема да биде последниот од својот вид.Таму ќе биде повеќе извршни директори или на друг начин високи извршни директори на многу повеќе компании кои ќе бидат обвинети за ист вид на систематската злоупотреба.Дин на, ако е точно, се во тек за 30 години.На светла страна, работното место култура може да конечно се промени, иако признавам не знам како, со оглед на природата на човековите alphas.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre работа во казино лима.